Igors Rajevs par ideju slēgt Baltkrievijas robežu: “Nav tā, ka visi grib, lai neviens – ne pelīte nepārskrietu, ne mušiņa pārlidotu…” 122

Pirmdien, 28.augustā, Varšavā ir plānota Baltijas valstu un Polijas iekšlietu ministru tikšanās, kuras laikā tiks arī izvērtēta situācija uz robežas ar Baltkrieviju. Lietuvas iekšlietu ministre Agne Bilotaite ir paziņojusi, ka Baltijas valstis un Polija apspriež iespēju pilnībā slēgt robežas ar Baltkrieviju, un šis jautājums tiks galīgi saskaņots Varšavā. Kādi riski parādās šajā gadījumā, un, vai nebūs lielāks spiediens no migrantu puses? Šos jautājumus TV24 raidījumā “Par karu Ukraina ar Igoru Rajevu” komentēja NBS rezerves pulkvedis, militārais analītiķis, 14.Saeimas deputāts (AS) Igors Rajevs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 27
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 180
Lasīt citas ziņas

Rajevs uzsvēra, ka negribētu spekulēt par šo jautājumu, jo jāpagaida, kas notiks nakamajās dienās, kad plānota tikšanās Varšavā. “Skatīsimies, kā tā situācija attīstās, jo nav tā, ka visi par jebkuru cenu grib, lai nekas, neviens – ne pelīte nekur nepārskrietu, ne mušiņa pārlidotu! Ir jāsaprot, kādi ir tie reālie draudi un jārīkojas adekvāti. Nav absolūti nekādas nepieciešamības pielietot tās preventīvās metodes, kuras tad nevajag pielietot, jo mēs saprotam, ka robežas noslēgšana ietekmēs ļoti daudzas jomas – ietekmēs biznesu, ietekmēs tranzīta pārvadājumus un vairākas citas lietas. Jo tas nav melns un balts jautājums, ka jūs esat mūsu pretinieki, jūs mums kaitējat, viss – mēs noslēdzam robežu!” tā TV24 raidījumā skaidroja Rajevs.

Šajā jautājumā esot vairāki faktori, kas ir jāņem vērā. Un tikai “nosverot un izvērtējot visus šos faktorus”, mēs varam nonākt pie secinājuma, piebilda militārais analītiķis.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Bet laba ir lieta ir tāda, ka šīs trīs valstis – Polija, Lietuva un Latvija – mēs apzināmies šo problēmu, mēs visu laiku koordinējam savas darbības. Un arī šī trīs valstu tiksanās [28.augustā – red.] nav tāpat vien. Tāpēc šī ir tā problēma, kura ir jārisina mums, un mēs risinām to kopā. Tātad, ja mēs pieņemsim kādu lēmumu, tas būs arī kopējs lēmums. Jo nevar būt tā, ka Polija noslēgs robežu, tad visi bēgļi skries pāri mūsu robežai…” smaidot sacīja NBS rezerves pulkvedis, militārais analītiķis Rajevs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.