Vai esam nodzīvojušies līdz tam, ka skolēniem ir tikai tiesības, bet nav pienākumu? 112

Skolas pedagogi, direktori redz kopējo situāciju. Vai mēs esam nodzīvojušies tiktāl, ka skolēniem ir tikai tiesības, bet vairs nav nekādu pienākumu; vai skolotāju prātos sēž, ka “Nedod, Dievs, ka pacelšu balsi!”? Šādu jautājumu TV24 raidījums “Uz līnijas” uzdeva Gunai Pudulei, Rīgas Teikas vidusskolas direktorei.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Pirmā partija ir klāt! Tūkstošiem lēto, Ķīnā ražoto, elektroauto ar milzu kuģi pietauvoti Eiropā 119
VIDEO. Amerikāniete nosauc lietas, kas viņu šokēja, pārceļoties uz Latviju, un uzskaita, ko amerikāņiem būtu jāmācās no mums 1
Lasīt citas ziņas

Mūsdienās, protams, vairs nav nekas tāds iedomājams kā uzšaut skolēniem ar lineālu pa pirkstiem, bet vai šī nav tā problēma, kāpēc skolēni nu sajutušies tā, ka viņiem viss ir atļauts, vaicā raidījuma vadītājs.

Pudule atzīst, ka skolotāji patiešām mūsdienās baidās pat pateikt kaut ko nepareizu, tas daudziem pedagogiem aplauž spārnus strādāt stundās.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Visu laiku ir jāpiedomā pie lietām, kuras traucē darbu. Vai tik es nepaskatīšos kaut kā tā, ka liksies, ka es skatos dusmīgi vai tamlīdzīgi. Tas ierobežo skolotāja brīvības sajūtu strādāt, izvēlēties metodes, protams, šeit nav runa par agresiju,” norāda Pudule.

Runājot par likumiem, Teikas vidusskolas direktore atzīst, ka viens ir ierakstīt likumā, otrs sekot līdzi tam, kas tad notiek, ja to likumu nepilda – šeit, šajā jomā, mums gan nekas nav sakārtots.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Viltus referendumi, viltus procedūras… Procesi Moldovā atgādina Krievijas-Ukrainas konflikta sākumu
TV24
Ukrainas militārais analītiķis: Baltijas valstu robežas noteikti jāpārveido par aizsardzības līniju
VIDEO. Amerikāniete nosauc lietas, kas viņu šokēja, pārceļoties uz Latviju, un uzskaita, ko amerikāņiem būtu jāmācās no mums
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasakiet, ko pamanījāt pirmo, un uzziniet, kādu pirmo iespaidu par sevi radāt