Vai fakts, ka Latviju būs jāpamet 3600 Krievijas pilsoņiem, neietekmēs valsts drošību? 134

Septembra sākums bija termiņš, līdz kuram Latvijā ilgstoši dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem bija jāpierāda latviešu valodas zināšanas. Šonedēļ Saeima termiņu pagarināja un paredzēja divu gadu pārejas posmu. Tas gan attieksies tikai uz tiem, kas vismaz mēģinājuši nokārtot valodas eksāmenu, ziņoja aģentūra LETA.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Lasīt citas ziņas

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšniece Maira Roze norāda, ka šonedēļ vēstuli saņems tie, kas nav nokārtojuši eksāmenu un nav pieteikušies eksāmena kārtošanai. Roze atzīmēja, ka PMLP vēstuli izsūtīs kopumā 3600 cilvēkiem, kuriem no Latvijas būs jāizceļo 90 dienu laikā (līdz 2.decembrim).

TV24 raidījumā “Ziņu TOP” Ainaram Latkovskim, 14. Saeimas deputātam, frakcijas “Jaunā Vienotība” priekšsēdētājam, Nacionālās drošības komisijas sekretāram, tiek vaicāts, vai šī situācija neietekmēs valsts drošību.

CITI ŠOBRĪD LASA
“Es tā neuzskatu. Manā skatījumā mēs esam darījuši pareizi. Mēs esam šo ābolu griezuši pa daļām,” uzsver A.Latkovskis, norādot, ka visiem bija iespēja pieteikties eksāmenam.

Daļa uz to nereaģēja, daļa pieteicās (īpaši tie, kas bija pārliecināti par savām valodas zināšanām). Agrā pavasarī jautājums tika skatīts vēlreiz. Ļoti pieprasīti bija latviešu valodas kursi, viņš norāda.

Tagad, vēlreiz dodot iespējas tiem, kas kārtoja un nenokārtoja, var strīdēties, cik tas bija pareizi, viņš stāsta, norādot, ka, viņaprāt, tā bija ļoti pareiza pieeja. Ja cilvēks tam visam ir “uzšpļāvis”, tad te viņam nav vieta. Jāņem vērā, ka daļa no viņiem jau dzīvo kaut kur citur, viņš skaidro.

Pilsonības un migrācija lietu pārvalde (PMLP) aicina Krievijas pilsoņus neatlikt dokumentu iesniegšanu uz pēdējo brīdi, lai nokārtotu uzturēšanās atļauju uz laiku līdz diviem gadiem, aģentūru LETA informēja pārvaldē.

Imigrācijas likuma grozījumi paredz, ka Krievijas pilsoņi, kuri nav nokārtojuši latviešu valodas pārbaudi attaisnojošu iemeslu dēļ, var pieteikties uzturēšanās atļaujai uz laiku līdz diviem gadiem. Par attaisnojošiem iemesliem var tikt uzskatīti būtiski ar veselību saistīti iemesli vai citi no personas gribas un rīcības neatkarīgi iemesli. Pieteikums atļaujai uzturēties Latvijā pārvaldē jāiesniedz likumīgās uzturēšanās laikā, bet ne vēlāk kā līdz 2024.gada 30.martam.

Pie Krievijas vēstniecības Rīgā pulcējas simtiem cilvēku, lai aplūkotu ukraiņu karavīru iznīcināto Krievijas okupantu tanku "T-72B"
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.