Taivānai pašai ir kāds maz apspriests, bet ļoti svarīgs drošības garants. Kā tas attiecas uz Ukrainu, skaidro eksperts 15

Ja Taivānā sāktos konflikts ar Ķīnu – ko tas nozīmētu automātiski Ukrainai? Vai tas būtu supersliktas ziņas Ukrainai? Starptautiskās palīdzības apjoms samazināts, samazināts militārais atbalsts, uzmanības pārfokusēšana?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Viedoklis
Armands Puče: Tagad par visām reizēm ir skaidrs, ka ar politisko eliti nav ko vispār rēķināties. Murmuļi!
Veselam
Jūs nekad vairs neēdīsiet šos ēdienus, kad uzzināsiet to sastāvu 38
Lasīt citas ziņas

TV24 raidījuma “Globuss” vadītājs Ansis Bogustovs gan negrib pieļaut, ka varētu būt kādas Krievijas inspirācijas šāda kara veicināšanai, lai uz tā fona gūtu sev kādus labumus, tāpēc uzdeva jautājumu Kārlim Bukovskim, Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) direktoram, “Kā būtu, ja būtu?”

Šeit ir viena lieta, kas nav pieminēta – 95% no pusvadītājiem, kas visas pasaules tehnikā un tehnoloģijās ir iekšā, ir ražota tieši Taivānā.
CITI ŠOBRĪD LASA

Pirmais, ko mēs sāksim uzreiz sajust, ir tas, ka esošā tehnika ir apstājusies, vajadzīga evolūcija un tā bez Taivānas tālāk nevar attīstīties, par šādu mazāk aprunātu faktu pastāstīja Bukovskis. Līdz ar to konflikta sākšana Taivānā ir ļoti jutīgs jautājums, kas savukārt nozīmē, ka pagaidām visa palīdzības koncentrēšana joprojām paliek Ukrainas virzienā.

“Šis ekonomiskais resurss ir viens no galvenajiem drošības garantiem, ko izmanto Taivāna. Ne tikai ASV un ES, bet arī pārējiem ir svarīgi, lai būtu piekļuve šim te tehnoloģiju resursam,

ko, loģiski, Taivāna negrib tik vienkārši kaut kur pārcelt vai dalīties, jo tas ir viņu poteciāls.”

Bukovskis atklāj vēl kādu maz zināmu faktu: arī kontinentālā Ķīna pati turklāt iepērk no Taivānas dažādus tehnoloģiskos risinājumus un pastāv īpašas ekonomiskās attiecības abu starpā.

Projektu “Globuss” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Globuss” saturu atbild AS “TV Latvija”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.