Vai korupcijas skandāla dēļ Ukraina saņems solīto bruņojumu pilnā apmērā? 45

Vai korupcijas skandāls Ukrainas Aizsardzības ministrijā varētu būt šķērslis, lai saņemtu Rietumu solīto bruņojumu pilnā apmērā?

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 20
“Piedodiet, bet mājās jūs netiksiet!” Ukraina skaidro pavisam reālos frontes sabrukšanas iemeslus 85
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 67
Lasīt citas ziņas

Iespējams, ka šobrīd tas nebūs šķērslis – mērķi ir daudz lielāki, ir jāuzvar kaujas laukā, bet Ukrainai ir nopietni jādomā, kā apkarot šo korupciju. Redzam, ka tā Ukrainā joprojām pastāv. Šādu komentāru TV24 raidījumam “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” sniedza Jānis Slaidiņš, NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks.

Aizsardzības ministrijas iepirkumos atklāta pamatīga korupcija – ukraiņiem jāsaņemas, ja tie vēlas virzīties uz NATO un ES, tas būs pirmais, kas viņiem būs jāizdara, tā spriež Slaidiņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ukraina atlaiž augstas amatpersonas pretkorupcijas tīrīšanā

Ukraina paziņojusi par apmēram 10 augsta ranga amatpersonu atlaišanu, veicot lielāko politisko tīrīšanu pēc šīs valsts pirmā lielā korupcijas skandāla, kas saistīts ar Krievijas iebrukumu Ukrainā. Ukraina ir ilgi cietusi no endēmiskas korupcijas, bet Maskavas pilna apjoma iebrukums aizēnoja valdības centienus izskaust korupciju.

Rietumu sabiedrotie ir piešķīruši Kijivai finansiālu un militāru palīdzību miljardiem eiro apmērā cīņai pret Krievijas karaspēku, bet šīs palīdzības priekšnosacījums bieži ir pretkorupcijas reformas.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis savā videouzrunā otrdienas vakarā paziņoja, ka šī tīrīšana bijusi nepieciešama un ka tiks veikti papildu pasākumi. “Tas ir godīgi, tas ir vajadzīgs mūsu aizsardzībai, un tas palīdz mums tuvināties Eiropas institūcijām. Mums ir vajadzīga stipra valsts, un Ukraina būs tieši tāda,” sacīja Zelenskis.

Prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks tviterī paziņoja, ka Zelenskis ir fokusējies uz “valsts galvenajām prioritātēm”, atlaižot šīs amatpersonas, starp kurām ir piecu apgabalu administrāciju vadītāji un vairāki ministru vietnieki. “Kara laikā katram ir jāsaprot sava atbildība,” tvītoja Podoļaks.

ASV apsveica šīs amatpersonu atlaišanas, bet paziņoja, ka tās nav saistītas ar ASV militāro palīdzību Ukrainai. “Ukraiņu tauta ir skaidri paudusi savu vēlmi pēc labas pārvaldības un caurskatāmības,” sacīja Valsts departamenta preses sekretārs Neds Praiss.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.