Kultūra
Kultūrpolitika

Vai Mākslas akadēmijā būs Dzejas katedra? Kristaps Zariņš, iespējams, īstenos Raiņa ideju0

Foto: Edijs Pālens / LETA

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektors Kristaps Zariņš pieļauj iespēju, ka akadēmijā varētu izveidot Dzejas katedru, aģentūrai LETA pastāstīja rektors.

“Pašreizējā laikmetā rodas dažādas neformālas un reizē pārsteidzošas idejas un domas. Droši vien tas ir jauno garīgo prātu risinājums, lai aktualizētu dzeju un sekmētu sabiedrības vēlēšanos domāt par dzeju un kultūru,” sacīja Zariņš.

Tāpat rektors norādīja, ka ne vienmēr jāliek priekšgalā politiski ekonomiskās kaujas, jo cilvēki, viņaprāt, dzīvo no garīgām, ne praktiskām lietām.

“Tie ir gaiši prāti, kuri tiešām domā par kultūru. Vai Dzejas katedra būs akadēmijā, vai būs pieejama virtuāli, tas drīzāk ir organizatorisks jautājums. Svarīgākais jau ir doma,” pastāstīja Zariņš.

Rektors pavēstīja, ka akadēmijā ir humanitāro zinātņu katedra, kur pasniedz gan filozofiju, gan svešvalodas, kā arī semiotiku, ētiku un estētiku, tāpēc viņš neizslēdz iespēju arī par Dzejas katedras izveidi.

“Viss ir iespējams. Kad doma no garīgās matērijas pārvēršas materiālajā, tad visādi var notikt,” teica Zariņš.

Mākslas akadēmijas rektors norādīja, ka jebkura programma ir jālicencē, bet, ja ir vēlēšanās un vajadzība, Dzejas katedras izveidošana ir iespējama.

Tāpat viņš uzsvēra, ka 7.septembrī notiks tikšanās ar idejas autoriem, lai pārrunātu Dzejas katedras izveidošanas iespējas.

Kā ziņots, pašmāju dzejnieki aicinājuši LMA rektoru Zariņu dibināt Dzejas katedru, aģentūrai LETA pastāstīja idejas aizstāvis Raimonds Ķirķis.

Viņš skaidroja, ka ideja patiesībā radusies pirms aptuveni 100 gadiem, kad Rainis aicināja dzejnieku Eiženu Bergu kļūt par šādas Dzejas katedras vadītāju. Tajā laikā akadēmija neatbalstīja šādu ideju, tāpēc katedras izveide nerealizējās, klāstīja Ķirķis.

Saistītie raksti

“Nesen bija Bergam veltīta izstāde un pētnieku grupa, meklējot materiālus arhīvos, atrada šo ideju par Dzejas katedru kā daļu no LMA. Tā kā šogad akadēmija svin simtgadi, nolēmām aicināt akadēmiju un tās rektoru apsvērt ideju par tādas katedras dibināšanu šogad,” skaidroja Ķirķis.

Latvijas dzejnieki ir izveidojuši manifestu, ar kuru pieprasa dibināt Dzejas katedru, un 7.septembrī tiksies ar LMA rektoru, lai apspriestu šīs idejas realizācijas iespējas. Ķirķis stāstīja, ka 7.septembra vakarā tiks organizēta “Dzejnieku diskotēka”, kurā idejas aizstāvji vāks parakstus par atbalstu katedras dibināšanai.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
Janas Egles stāsts “Aiziet jūriņā!” no apbalvotā krājuma “Gaismā” piedzīvos pirmizrādi uz skatuves
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
VIDEO. Katrīnai Gupalo tapis Egila Levita iedvesmots romantisks skaņdarbs
1 diena
AT
Andris Tiļļa
Kultūra
Ar grāmatnieces misiju. Rita Krasta visu mūžu strādājusi par bibliotekāri
1 diena

Lasītākie raksti

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Valstsvīrs ar statistiķa aicinājumu 1
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Līdz šim Latvijā aizdomas par “Covid-19” pārbaudītas 87 cilvēkiem; nevienā gadījumā bažas nav apstiprinājušās
49 minūtes
LA
LA.LV
Dabā
Vai tiešām vilnu var iegūt no koka? To Tērvetē atklās koku vilnas zinātājs Ritvars Točs
12 minūtes
LE
LETA
Latvijā
2020.gads Latvijā varētu kļūt par siltāko novērojumu vēsturē
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Vidzemes ziemeļos gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -10 grādiem
2 stundas