Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Evija Trifanova/LETA

“LA” aptauja: Vai reliģiskajām organizācijām būtu vajadzīgs valsts atbalsts? 9

Konstantīns Grandāns, Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu draudzes vecākais: “Jā, dzirdēju, ka arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs Tieslietu ministrijā teicis, ka šajā krīzes laikā reliģiskajām organizācijām būtu vēlams valsts atbalsts, jo dievkalpojumu dalībnieku skaits ir ļoti mazs, līdz ar to baznīcēnu ziedojumu apmērs ir krietni samazinājies.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat
Eksperti atklāj, ka ir kaut kas, no kā Putins baidās vairāk nekā no NATO
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Lasīt citas ziņas

Mēs laukos uz iespējamo valsts atbalstu skatāmies piesardzīgi. Jo ļoti labi saprotam, ka tagad, kad visiem grūti, arī valstij grūti. Cik tad sen, kad skanēja skaļās prasības paaugstināt algas skolotājiem un mediķiem. Un nu šīs daudzās vajadzības krīzes pārvarēšanai!

Mūsu draudzei šobrīd ļoti grūti tāpēc, ka esam iesākuši pārbūvēt baznīcas žogu un jākrāso abi baznīcas torņi. Protams, palīdzība būtu vajadzīga, bet nelolojam veltas cerības.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Valdis Piekuss, Saukas evaņģēliski luteriskās draudzes priekšnieks: “Kam tad šodien nav vajadzīgs atbalsts? Draudzes locekļi man un arī cits citam jautā – ko varam, ko nevaram.

Mēs jau neesam Ministru kabinets, kur ir visas nepieciešamās dārgās iekārtas, lai strādātu krīzes apstākļos. Lauku cilvēki īpaši sāpīgi izjūt, ka nav iespējas satikties un būt dievnamā. Baznīcas dzīve ir apstājusies, arī kristības un laulības nenotiek. Ziedojumu nav. Laukos jau tā ir maz cilvēku, nu vēl baidās kaut kur iet un piedalīties.

Šobrīd vēl neko, bet, ja tā krīze ievelkas, ir risks atsvešināties. Un cilvēki var sākt meklēt citas iespējas, protams, ne tās labākās. Daži teic, ka paši draudzes locekļi var saziedot vajadzīgo. Bet iztikas līdzekļi taču daudziem sarukuši. Ne jau mācītājam vien. Protams, mēs būtu pateicīgi, ja valsts no savas puses novērtētu to, ka draudzes nonākušas neapskaužamā stāvoklī.”

Lita Krūmiņa, Jēkabpils Svētā Miķeļa evaņģēliski luteriskās draudzes priekšniece: “Cilvēki kalpo, sveces deg, elektrība tērējas. Bet ziedojumu nav. Valstī vajadzību tik daudz, visiem nespēs palīdzēt. Tādā situācijā esam nonākuši pirmo reizi, ceram, ka pēdējo reizi, mums ir jāiziet tam cauri, jāapstājas un jāpadomā.”

LA.LV Aptauja

Vai reliģiskajām organizācijām būtu vajadzīgs valsts atbalsts?

  • Jā, baznīcas pilda svarīgas sabiedriskās funkcijas
  • Jā. Vai tiešām atbalstīsim tikai uzņēmējus?
  • Nē, lai ticīgie maksā ar pārskaitījumu
  • Nē, krīze parādīs mūsu prioritātes
  • Nē, baznīca nodara kaitējumu sabiedrībai
  • Varbūt, ja situācija ir tiešām spiedīga
  • Varbūt, bet - lai "nauda seko ticīgajam"

Šajā publikācijā paustais ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar LA.LV redakcijas redzējumu.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.