Vai Ukrainas spēki laiku izmanto savā labā – draudēs ar “lielo uzbrukumu”, bet patiesībā to novilcinās? 16

Jo ilgāk Krievijai lieli spēki jātur pretuzbrukuma atsišanai, jo vairāk resursu tā notērē, turklāt ilgstoša gaidīšana paaugstināta stresa apstākļos pazemina karavīru morāli, proti, rodas hroniskas veselības problēmas, pshiholoģiska nanoturība un daudz kas cits. Vai šo Ukrainas spēki var izmantot savā labā – draudēt ar lielo uzbrukumu, bet patiesībā to novilcināt, šādu jautājumu TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” skatītājs uzdeva Jānim Slaidiņam, NBS majoram un Zemessardzes štāba virsniekam. “Viss ir iespējams. Pirmkārt,

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
“Piedodiet, bet mājās jūs netiksiet!” Ukraina skaidro pavisam reālos frontes sabrukšanas iemeslus 85
TV24
Vitenbergs: Baumu līmenī ik pa brīdim izskan, ka parlamentārā sekretāre ir “nokodusi” ministri
Lasīt citas ziņas
jābūt jau arī informatīvajam uzbrukumam, gaisa jaukšanai pretiniekam, lai viņš uzķertos. Varbūt, jā, visi gaida uzbrukumu aprīlī, bet tas notiks 9. maijā, bet varbūt vēlāk. Viss būs atkarīgs to tā, kāda būs situācija frontē.”

Virsnieks aicina saprast arī to, ka, ja veido uzbrukuma grupējumus, tos nevar turēt ilgi bezdarbībā, tie ir kaut kur jāmet. Tiklīdz tie izvirzās uz fronti, tiem jādarbojas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja bataljonus vai brigādes noliks izejas pozīcijās un marinēs nedēļas vai divas, tad krievi noteikti reaģēs, tā uzskata Slaidiņš.

ISW: Krievi cenšas gūt kaut nelielus panākumus pirms iniciatīvas zaudēšanas

Krievijas karaspēks Ukrainā palielinājis operāciju tempu un aktivizējies, lai gūtu kaut nelielus panākumus pirms iniciatīvas zaudēšanas kaujas laukā, uzskata ASV Kara studiju (ISW) institūta analītiķi.

Krievijas karaspēks guvis nebūtiskus panākumus Bahmutā un tās apkaimē, vienlaikus parādoties ziņām par Krievijas operāciju tempu palielināšanos ap Avdijivku.

Atbilstoši situācijai 20.martā krievi, visticamāk, ieņēmuši papildu pozīcijas uz dienvidrietumiem un ziemeļiem no Bahmutas starp Bohdanivku un Hromovi.

Krievijas operāciju tempu palielināšana pie Avdijivkas novedusi pie būtiskiem zaudējumiem un, domājams, ir kļūmīgs mēģinājums atvilkt Ukrainas spēkus no citiem frontes sektoriem.

ISW eksperti nav konstatējuši, ka krievi būtu sakoncentrējuši lielus kaujas spēkus Doneckas nomalēs un ir mazticams, ka viņi spēs uzturēt šo īslaicīgi palielināto tempu.

Atbilstoši domnīcas ekspertu vērtējumam Krievijas vispārējais pavasara uzbrukums, visticamāk, tuvojas kulminācijai un Krievijas karaspēks var aktivizēt pūliņus, lai gūtu kaut nelielus panākumus, pirms Ukrainas frontēs tas zaudē iniciatīvu.

“Joprojām saglabājas iespēja, ka krievu uzbrukums var piespiest Ukrainu atkāpties no Bahmutas un/vai no Avdijivkas, kaut arī šobrīd tas nešķiet ticami,” norāda ISW.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.