Foto: Karīna Miezāja

“Valdība uzspiež realizēt necilvēcīgu rīcību pret klientiem!” Tirgotāji par pašreizējo situāciju 155

Ekonomikas ministrija un Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) uzskata, ka klienti, kas ielaisti tirdzniecības vietā pirms plkst.19, drīkst pabeigt savu pirkumu izdarīšanu arī pēc plkst.19, aģentūru LETA informēja LTA.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 27
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Lasīt citas ziņas

Asociācijā sacīja, ka pašlaik veikalu kases tiek vērtas ciet jau plkst.18.55, jo policija uzskata, ka pēc plkst.19 nedrīkst izsist čekus tiem, kuri ienākuši veikalā līdz šim laikam.

Daļa tirgotāju, piemēram “Rimi Latvija”, oficiāli spiesta ierobežot darba laiku, lai izvairītos no policijas sodiem. Tas izraisa cilvēku dusmas, kuras viņi izgāž uz veikalu darbiniekiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Pircēji ir sašutuši par to, ka nevar nopirkt sev vajadzīgas preces, kas rada papildu spriedzi šajā ārkārtīgi sarežģītājā situācijā. Valdības pašreizēji noteikumi paredz necilvēcīgu attieksmi, kuru realizēt uzspiež tirgotājam”, norādīja LTA prezidents Henriks Danusēvičs, piebilstot, ka veikaliem jāļauj apkalpot līdz pēdējam klientam.

LTA bija vērsusies ar šo jautājumu pie Veselības ministrijas, bet tā pagaidām neuzskata par vajadzīgu situāciju risināt. Tirgotāji uzskata, ka cilvēciska attieksme rosinātu lielāku izpratni par valdības ievestajiem ierobežojumiem, taču tas, kas notiek pašlaik, vēl vairāk spēcina Covid-19 vakcinācijas pretinieku un viņu atbalstītāju pulku.

Kā ziņots, ceturtdien plkst.20 sākās pirmais Covid-19 dēļ noteiktais komandantstundas vakars, kad dzīvesvietu nakts laikā var pamest tikai pamatotas nepieciešamības gadījumos. Saskaņā ar Ministru kabineta apstiprinātajiem grozījumiem ārkārtējās situācijas rīkojumā šāda mājsēde būs jāievēro līdz 15.novembrim katru nakti no plkst.20 līdz 5.

Valdības lēmums paredz, ka jebkurai personai būs aizliegums naktī no plkst.20 līdz 5 pārvietoties, ja cilvēks nevarēs uzrādīt aizpildītu apliecinājumu un personu apliecinošu dokumentu, kas ir pieejams VP mājaslapā.

Pašapliecinājumu var aizpildīt rakstiski brīvā formā, proti, drukātā formātā gan uz mājaslapā norādīta veidlapas parauga, gan pēc minētā piemēra uz baltas lapas, vai elektroniski savā viedierīcē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.