“Valdības atbalsts energoresursu cenu kāpuma mazināšanai aizies pa tiešo siltumapgādes uzņēmumiem,” – skaidro ministrs 41

Labklājības ministrs Gatis Eglītis (Konservatīvie) TV24 raidījumā “Ziņu Top” izklāsta valdības risinājumus mājsaimniecību atbalstam 2022./2023. gada apkures sezonā:

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 28
Kokteilis
FOTO. Ziedu vainagi, ģimene un tradīcijas! Kā Jāņus nosvinēja mūsu slavenības? 28
Eiropas Savienība “piegriež skābekli” Putina režīmam! Krievijai gaidāmi lieli zaudējumi
Lasīt citas ziņas

Kopumā visiem valdības atbalsta instrumentiem mājsaimniecībām uz septiņiem mēnešiem ir atvēlēti 350 miljoni eiro. Proti, tie ir divi mēneši šogad un pieci mēneši 2023. gadā.

Lielākā daļa atbalsta, protams, aizies tam, lai segtu daļu no pieaugošajiem rēķiniem. Cilvēki joprojām sa ņems rēķinu, kas būs lielāks nekā pagājušajā gadā, bet tas būtu vēl daudz lielāks, ja nebūtu šī valsts intervence jeb iejaukšanās energoresursu tirgus pakalpojumu apmaksā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Siltumražošanas un piegādes uzņēmumi to summu, ko kompensēs valsts, vienkārši atrēķinās nost no rēķiniem, bet iedzīvotāji paši to neredzēs, konkretizē ministrs.

Gatis Eglītis atzīst: – mēs esam ciešā kontaktā ar Latvijas Pašvaldību savienību un vietējām pašvaldībām, tāpēc redzam, ka patlaban parādu krīze par komunālajiem pakalpojumiem neveidojas un nepieciešamība pēc atliktā maksājuma vēl nav.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.