Raimonds Pauls
Raimonds Pauls
Foto – Timurs Subhankulovs

“Valsts kultūrkapitāla fonds ir tāda aizdomīga organizācija,” Maestro par “mīklainajiem” simtgades 60 miljoniem un kovidkrīzi kultūrā 49

“Kas attiecas uz valsts atbalstu, it kā tai kultūrai, ja paskatās pēc cipariem, nauda tiek dota, bet varbūt, ka vajadzēja daudz uzmanīgāk izvērtēt, kā tā nauda tiek tērēta,” ar viedokli RīgaTV 24 raidījumā “Ziņu TOP” dalās maestro Raimonds Pauls.

Reklāma
Reklāma
Ukrainas “Telegram” kanālos masveidā izplatītas ziņas ar aicinājumu nolikt ieročus
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lasīt citas ziņas

Ir jāpalīdz teātrim, simfoniskajam orķestrim, kas nekad neko nenopelna, nedrīkst aizmirst valsts kori, par operu nemaz nerunājot, bet tajā pašā laikā arī jāskatās, ko mūsu budžets atļauj, uzskata Maestro.

“Valsts kultūrkapitāla fonds ir tāda aizdomīga organizācija, tur paklausoties, ko par viņiem bieži vien izsakās – kas prasa naudu, lielai daļai atsaka, citiem iedod, tad sākas konflikti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Naudiņa mazlietiņ ir jāpārskata, kur tā aiziet,” Pauls saka.

Sarunas gaitā viņš piemin arī simtgadi, kas varētu būt atstājusi robu kopējā budžetā – šiem svētkiem veltītā nauda, iespējams, būtu noderējuši šī brīža krīzes atbalstam.

“Atceramies, ka mums bija tāda simtgade Latvijai, kurai tērēti 60 miljoni. Es pagaidām neesmu dzirdējis, ka kāds būtu atskaitījies, kā tā nauda tika iztērēta. Tur bija labas lietas, bet varbūt arī uz tā simtgades rēķina varēja vis kaut ko iztaisīt,” Maestro nosaka.

Latvijas simtgades skandalozākais koncerts "Mīlestības vārdā. 18+''

Jau ziņots, ka viens no “skaļākajiem” simtgades kultūras skandāliem bija koncerts “Mīlestības vārdā 18+”, kas vēsturē atstājis nospiedumu ne tikai ar daudziem pārsteidzošo Evija Vēberes uzstāšanos, bet arī ievērojamām summām, ko mākslinieki par pusotru stundu garo koncertu saņēma.

Par simtgades koncertu “Mīlestības vārdā. 18+”, kas notika 19. novembra vakarā pie Gaismas pils, šī koncerta izpildproducents Jānis Šipkēvics autoratlīdzībās saņēmis vairāk nekā 17 tūkstošus eiro, videografiku autors Gatis Mūrnieks ap 6400 eiro, Reinis Sējāns – ap 5800 eiro, liecina LTV raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” publiskotā informācija no pašas Kultūras ministrijas mājaslapas, kas pēc lielās intereses gan no tās izņemta.

Plaši apspriestā jaunā izpildītāja Evija Vēbere par divu dziesmu izpildījumu saņēmusi 666 eiro, grupas “Prāta vētra” dalībnieks Renārs Kaupers – 1000 eiro. Savukārt cits prātvētrinieks Jānis Jubalts, kurš arī uzstājās šajā koncertā, raidījumam norādīja, ka autoratlīdzību nav saņēmis jo uzstājies draugu aicināts.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.