Varavīksnes karogs virs Rīgas domes – vai draudi arī RD koalīcijai? 89

Nacionālās apvienības (NA) un Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Rīgas domes frakcijas deputāti prasīs domes priekšsēdētāja Mārtiņa Staķa (PP) skaidrojumu par vienpersonisku lēmumu izkārt LGBTQ kopienas karogu pie domes ēkas. Vai karoga dēļ var izjukt RD koalīcija?

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Lasīt citas ziņas
2023.gada Praida gājiens Rīgā

NA valdes loceklis Jānis Iesalnieks TV24 raidījumā “Ziņu top” atzina, ka nav bijis pieņemas veids, kā tas ticis izdarīts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš skaidro, ka Rīgas mērs Mārtiņš Staķis nekad nav slēpis atbalstu LGBTQ kopienai. To zinājuši arī te rīdzinieki, kas par viņu un viņa pārstāvēto partiju balsoja Rīgas domes vēlēšanās.

Iesalnieks uzsver, ka Staķim ir vislielākais mandāts pārstāvēt rīdzinieku intereses un vērtības, taču viņš nepārstāv visu rīdzinieku intereses. Tāpēc būtu bijis labāk, ja LGBTQ kopienas karoga izkāršana būtu bijusi visas Rīgas domes koalīcijas lēmums, nevis tikai mēra vienpersonisks lēmums.

Ignorēt un neievērot citu rīdzinieku ievēlēto deputātu domas, viņaprāt, ir nedemokrātiska rīcība.

Taču, viņaprāt, tas nav jautājums, kura dēļ būtu jāizjauc koalīcija.

“Manās acīs tas nav nozīmīgs jautājums, bet tas iezīmē kaut kādas autoritāras tendences mēra darbībā,” Iesalnieks rezumēja.

Jau vēstīts, ka Rīgas praida pasākumu laikā Staķa pieņēmis lēmumu izkārt LGBTQ karogu pie domes ēkas

NA/LRA frakcijas deputāti pārmet, ka Rīgas mērs Staķis rīkojies “patvaļīgi un nedemokrātiski, uzspiežo­t savu gribu vairākumam bez diskusijām Rīgas domes koalīcijā vai frakciju padomē”.

Staķis uzsvēra, ka LGBTQ karoga izkāršana pie Rīgas domes ēkas ir viņa rīkojums, solidarizējoties ar Latvijas pilsoņiem, kuri sestdien devās praida gājienā, lai iestātos par cilvēktiesībām, pret vardarbību un diskrimināciju.

“Rīga ir Eiropas Savienības valsts Latvijas galvaspilsēta, un, gluži tāpat kā citās Eiropas pilsētās, pie rātsnama pirms praida gājiena izkārts šis karogs. Viļņā pat nesen pilsētas dome izgaismota varavīksnes krāsās. Mums prieks būt vienotiem ar mūsu sabiedrotajiem – Eiropas Savienības valstu, ASV un Kanādas vēstniecībām Latvijā,” pauda Staķis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.