2023.gada Praida gājiens Rīgā

FOTO. Praida gājienā Rīgā piedalās vairāki tūkstoši cilvēku 15

Ziņa papildināta plkst. 14:13.

Šodien praida gājienā Rīgā piedalās vairāki tūkstoši cilvēku, novēroja aģentūra LETA. Gājiena dalībnieki nes rokās plakātus ar uzrakstiem – “Mātei Latvijai visi bērni ir mīļi”, “Valsts balstās uz cilvēka cieņu un brīvību” un citi.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
“Piedodiet, bet mājās jūs netiksiet!” Ukraina skaidro pavisam reālos frontes sabrukšanas iemeslus 85
TV24
Vitenbergs: Baumu līmenī ik pa brīdim izskan, ka parlamentārā sekretāre ir “nokodusi” ministri
Lasīt citas ziņas

Gājienu Rīgas ielās sagaida iedzīvotāji, kuri no savu dzīvesvietu logiem izkāruši karogus, uzgavilē gājienam un pūš ziepju burbuļus.

Pasākumu vēro liels skaits Valsts un Pašvaldības policistu. Pie Vērmanes dārza, kur pulcējās gājiena dalībnieki, sākotnēji nebija atnākuši daudzi protestētāji.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gājienam sākoties, protestētāji bija izretojušies gājiena maršrutā. Ar atsevišķiem protestētājiem policija veica pārrunas. Būtisku incidentu starp pretēju uzskatu paudējiem sākotnēji nebija.

Kā ziņots, šodien plkst.13 norisinās cilvēktiesību nedēļas “Riga Pride” jeb Rīgas praida nedēļas galvenais notikums – lielais gājiens “Mēs visi esam Latvija”, aģentūru LETA informēja Riga Pride 2023″ līdzpriekšsēdētājs Kaspars Zālītis.

Pēc organizatoru paustā, šī gada praids ir aicinājums ikvienam atplaukt savā dažādībā un ieraudzīt dažādības skaistumu citos. Kā komunikācijas metode tiek izmantota “runāšana caur puķēm”. Zālītis skaidroja, ka ziedi ir sena komunikācijas metode, kuru izmantoja mīlnieki, lai slepus sūtītu ziņas viens otram. Vēsturiski dažādi ziedi ir arī tikuši izmantoti LGBTQ kopienas cilvēku identificēšanai.

Praida gājiens Rīgā 2021.gadā
SAISTĪTIE RAKSTI