Foto: https://www.eesc.europa.eu/

VDD uzsver: atrašanās ārpus Latvijas neatbrīvo no atbildības par naida runu un komentāriem internetā 94

izvadītajā nedēļā padomju pieminekļa Uzvaras parkā demontāžas laikā Valsts drošības dienests (VDD) internetā konstatējis augstāko agresijas līmeni kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā, tāpēc ar agresīvākā satura autoriem veiktas pārrunas, aģentūru LETA informēja dienests.

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 38
Masveida represijas Krievijā. Paraugprāvas atgādina Staļina laikus
Lasīt citas ziņas

Lai identificētu iespējamus apdraudējumus Latvijas valsts drošībai, VDD atbilstoši savai kompetencei pastāvīgi seko līdzi norisēm Latvijas informatīvajā telpā.

Uzvaras parkā esošā pieminekļa demontāžas laikā VDD ik dienas interneta vidē vērtēja vairākus tūkstošus komentāru un simtus videomateriālu, kas bija vērsti pret Latvijas valsti, dažādu tautību iedzīvotājiem, pieminekļa demontāžas veicējiem un atbalstītājiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā liecina VDD veiktā monitoringa dati, aizvadītajā nedēļā agresijas līmenis sociālās tīklošanās vietnēs vērtējams kā augstākais kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā. Laikā no 22.augusta VDD ir konstatējis vairākus simtus personu, kas publicējušas agresīvu saturu.

Minētajos gadījumos VDD esot īstenojis atbilstošus pasākumus potenciālā apdraudējuma novērtēšanai un novēršanai.

Ar agresīvākā satura autoriem, kuru publiskie izteikumi robežojās ar nacionālā naida provocēšanu un aicināšanu uz vardarbību, jau veiktas pārrunas. Personas ir brīdinātas par atbildību noziedzīgu nodarījumu veikšanas gadījumā. Pašlaik VDD turpina veikt pārrunas ar pārējām identificētajām personām.

Tāpat vairākos gadījumos VDD turpina vērtēt personu publicēto saturu, kurā konstatētas iespējamu noziedzīgu nodarījumu pazīmes.

VDD veiktā gadījumu analīze liecina, ka aptuveni 10% agresīvo komentāru autoru ir ārvalstīs dzīvojoši Latvijas valstspiederīgie. VDD atgādina, ka atrašanās ārpus Latvijas teritorijas neatbrīvo no atbildības.

Ja publicētajā saturā tiek konstatētas noziedzīga nodarījuma pazīmes, VDD izmanto likumos paredzētos instrumentus, lai sauktu personas pie atbildības. Šādos gadījumos VDD sadarbojas ar ārvalstu partnerdienestiem un tiesībaizsardzības iestādēm.

Tāpat VDD atgādina, ka par tādiem noziedzīgiem nodarījumiem kā aicinājums vērsties pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti un teritoriālo vienotību, genocīda vai kara noziegumu publiska slavināšana un mērķtiecīgu kūdīšanu uz vardarbību pret noteiktas tautības vai valstiskās piederības cilvēkiem ir paredzēta kriminālatbildība.

VDD pateicas arī iedzīvotājiem par sniegto informāciju un aicina arī turpmāk informēt par personām, kuru izteikumi interneta vidē varētu liecināt par iespējamu apdraudējumu Latvijas valsts vai sabiedrības drošībai.

Reklāma
Reklāma

Ar VDD iespējams sazināties, rakstot uz [email protected], VDD oficiālajā “Twitter” kontā @Valsts_drosiba vai zvanot uz dienesta diennakts tālruni 67208964.

Kā ziņots, pagājušajā ceturtdienā Pārdaugavā, Uzvaras parkā, tika nogāzts Baltijā lielākais padomju laika piemineklis, demontējot tā kompleksa pēdējo elementu – 79 metrus augsto obelisku.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.