Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Vēja enerģijas asociācija savās rindās uzņēmusi perspektīvu Latvijas tehnoloģiju jaunuzņēmumu “Aerones”0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Vēja enerģijas asociācijas (VEA) biedru pulkam pievienojies Latvijas tehnoloģiju jaunuzņēmums “Aerones”, kas ražo unikālus industriālos bezpilota lidaparātus, tā portālu LA.LV informēja VEA pārstāvji.

VEA vadītājs un valdes loceklis Andris Vanags pauda gandarījumu, ka kopš jūlija asociācijas biedru rindas papildinājis uzņēmums “Aerones”.

“Viņi ir spilgts piemērs tam, ka inovatīviem latviešu jaunuzņēmumiem vēja enerģijas nozarē ir potenciāls augt, pierādīt sevi starptautiski un piesaistīt ārējās investīcijas. Uzskatām, ka partnera 17 gadu darbības laikā uzkrātā pieredze, unikalitāte un uz inovatīviem risinājumiem vērstais skatījums sniegs vērtīgu pienesumu gan asociācijas darbībā, gan vēja nozares attīstībā pasaules mērogā,” uzsver Vanags.

Latvijas ražotājs “Aerones” ražo drošas un resursefektīvas robotizētas tehnoloģijas, ar kuru palīdzību ir iespējams veikt vēja ģeneratoru apkopes darbus – lāpstiņu tīrīšanu, labošanu, kā arī dažāda veida inspekcijas, t. sk. zibensaizsardzības sistēmas pārbaudi – tādējādi palīdzot palielināt vēja turbīnu enerģijas ražošanas efektivitāti līdz pat 20%.

“Aerones” tehnoloģija ir aprīkojama ar dažādiem instrumentiem (robota manipulatora rokām), piemēram, ar augstspiediena šķidruma izsmidzināšanas piederumiem un inspekciju aprīkojumu, atbilstoši veicamajam uzdevumam. Šāds risinājums vēja industrijā ir unikāls, jo piedāvā daudz efektīvāku un ātrāku vēja turbīnu lāpstiņu apkopi ar augstu laikapstākļu toleranci, vienlaicīgi samazinot cilvēkrisku līdz nullei.

Saistītie raksti

Turklāt “Aerones” robotizētās sistēmas kontrolei ir nepieciešams tikai viens operators, kurš darbojas attālinātā režīmā  – “Aerones” transportlīdzeklī un uz zemes – kā arī robotu uzrauga un vada ar monitoru un kursorsviru palīdzību. Uzņēmuma radītajām tehnoloģijām nav analogu robotizētu risinājumu nozarē, vērš uzmanību VEA pārstāvji.

“Mēs novērojam, ka visā pasaulē, tai skaitā arī Latvijā, zaļās un vēja enerģijas sektors kļūst arvien perspektīvāks. Dalība asociācijā mums sniegs iespēju būt vēl ciešākā saiknē ar VEA biedriem un citiem vēja nozares dalībniekiem. Turklāt tā veicinās abpusēju un mērķtiecīgu sadarbību gan Latvijas, gan starptautiskajā mērogā. Vēlamies dalīties ar iegūto pieredzi, kā arī uzkrātajām zināšanām, lai nākotnē veicinātu vēja enerģijas attīstību Latvijā,” tā portālam LA.LV norāda “Aerones” līdzdibinātājs Dainis Krūze.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.