Foto – LETA

Vējonis: Rasnača rīcība ar Stambulas konvencijas juridisko analīzi nav pieņemama 20

Tieslietu ministra Dzintara Rasnača (NA) rīcība saistībā ar Stambulas konvencijas juridisko analīzi nav pieņemama un kaut kādām sekām tam ir jābūt, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Reklāma
Reklāma
Ķermeņa valodas eksperte analizē Putina 29.februāra uzrunu: Sejā parādījās dažādās sāpju vai nožēlas mīmikas
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm 53
Gada ienākumu deklarāciju iesniegšana sagādā nepatīkamu pārsteigumu – vīrietis atklāj, ka parādā valstij vairāk nekā 3000 eiro 43
Lasīt citas ziņas

Viņš uzsvēra, ka neparakstot Stambulas konvenciju, Latvija kārtējo reizi izceļas. “Vardarbība kā tāda ir nosodāma un nav pieņēmama nevienam. Es uzskatu, ka mums ir jāpievienojas Stambulas konvencijai – tā ir jāparaksta un jāratificē. Tieslietu ministrija (TM) [ar savu juridisko atzinumu] ir sapinusies meistarībā. Tas zināmā mērā diskreditē tieslietu sistēmu. Šajā situācijā politika ir iejaukta. TM jāstrādā kā neatkarīgai institūcijai,” teica Vējonis.

Vaicāts par izskanējušo Rasnača demisijas pieprasījumu, prezidents norādīja, ka tas ir jautājums premjeram Mārim Kučinskim (ZZS). “Šis scenārijs būs diezgan grūti realizējams. Pats ministrs šādu lēmumu nav pieņēmis. Tas [Rasnača demisijas pieprasījums] nozīmētu koalīcijas sabrukumu un valdības darba beigas,” teica Vējonis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Prezidents norādīja, ka ministra rīcība nav pieņemama un kaut kādām sekām ir jābūt. “Mēs [prezidenta kanceleja] neredzam nekādas pretrunas starp Satversmi un Stambulas konvenciju. Ja mums tiešām ir bažas par pretrunām ar Satversmi, varam pievienot deklarāciju. Es ceru, ka valdība akceptēs, ka pievienojamies Stambulas konvencijai un iesim uz priekšu,” pauda Valsts prezidents.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka valdība otrdien lems par Stambulas konvencijas parakstīšanu. TM ziņojuma pausts, ka Latvijai nevajadzētu parakstīt Stambulas konvenciju.

“No juridiskā viedokļa nav atrodams neviens iemesls, kādēļ Latvijai būtu jāparaksta starptautisks līgums, kas neatbilst tās pamatlikumam – Satversmei,” sacīts tieslietu ministra Rasnača parakstītajā informatīvajā ziņojumā, balstoties uz ārpakalpojumā pasūtīto juridisko analīzi.

Ministrs izklāsta, ka Stambulas konvencija ir pirmais starptautiskais līgums, kurā ietverta “gender” definīcija sociālās teorijas izpratnē.

“Konvencija uzliek valstīm pienākumu atteikties no diskriminācijas ne tikai uz dzimuma pamata, bet arī uz “gender” jeb dzimtes pamata. Lai šo nediskriminācijas principu ievērotu, Latvijai agri vai vēlu būs nepieciešams sākt interpretēt Satversmes 110.pantu, kā arī CL 35.panta otro daļu “gender” sociālās teorijas gaismā. Tas nozīmē viendzimuma laulību atļaušanu, pat nemainot Satversmes 110.panta 1.teikuma redakciju,” pauž ministrs.

Ziņojumā arī norādīts, ka “Stambulas konvencija klaji ignorē gan Satversmes 112. pantā, gan starptautiskajos cilvēktiesību dokumentos garantētās vecāku tiesības bērnu izglītībā. Turklāt netiek ņemta vērā arī vecāku reliģijas brīvība, kas ir nesaraujami saistīta ar tiesībām izglītot savus bērnus saskaņā ar savu reliģisko pārliecību un filozofiskajiem uzskatiem”.

Reklāma
Reklāma

Konvencija uzliek valstīm pienākumu veikt izmaiņas cilvēku domāšanā un attieksmē, secinājusi TM.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Kokteilis
FOTO. “Manas veiksmīgās, 47 gadus ilgās laulības atslēga ir labs sekss!” 81 gadu vecais Džo Baidens pastāsta pikantas lietas
TV24
Parādnieks ir kategorisks: “Pabalsti nav tāpēc, lai laistu pasaulē bērnus, bet pabalsti ir tāpēc, lai varētu atļauties bērnu!”
Ķermeņa valodas eksperte analizē Putina 29.februāra uzrunu: Sejā parādījās dažādās sāpju vai nožēlas mīmikas
Krievija aktīvi vervē algotņus trūcīgajās pasaules valstīs. Okupētajās teritorijās apmāca Kubas un Nepālas algotņus