Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs
Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs
Foto – Dainis Bušmanis

Rasnačs: Visi aizsardzības pasākumi pret vardarbību jau iekļauti Latvijas likumos 1

Visi aizsardzības pasākumi, kas preventīvi novērš vardarbību, ir iekļauti Latvijas likumos, šodien žurnālistiem paziņoja tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK).

Reklāma
Reklāma
Ķermeņa valodas eksperte analizē Putina 29.februāra uzrunu: Sejā parādījās dažādās sāpju vai nožēlas mīmikas
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm 53
Gada ienākumu deklarāciju iesniegšana sagādā nepatīkamu pārsteigumu – vīrietis atklāj, ka parādā valstij vairāk nekā 3000 eiro 43
Lasīt citas ziņas

Ministrs žurnālistiem skaidroja, ka juridiskā analīze par Stambulas konvenciju izraisīja zināmu ažiotāžu “sabiedrības liberālajā daļā”. Ministrs izteicās, ka konvenciju ratificējušas tikai 13 no Eiropas Savienības dalībvalstīm un vairāku valstu parlamentos par to ir ļoti smagas diskusijas. Rasnačs pauda, ka lielākās diskusijas pastāv tieši par “gender” jēdzienu.

Ja Latvija virzīsies uz ratifikāciju, atsaucoties uz Satversmi, tas tik un tā iekļauj vairākus riskus, pauda ministrs. “Visi aizsardzības pasākumi, kas preventīvi novērš vardarbību, ir iekļauti Latvijas likumos,” stāstīja ministrs, paužot, ka darbs pie šiem problēmjautājumiem turpināsies.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mēs piedāvājam veikt visu nepieciešamo, lai mazinātu vardarbību, nepievienojoties konvencijai, rezumēja Rasnačs, papildinot, ka patlaban Saeimā ir tikai viena partija, kas pilnībā atbalsta konvencijas ratifikāciju.

Tieslietu ministrijas (TM) parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks (VL-TB/LNNK) stāstīja par ministrijas paveikto, lai mazinātu vardarbību. Viņš atgādināja, ka veikti grozījumi likumā, kas paredz iespēju izolēt no ģimenes vardarbības veicēju.
Nākotnē TM ir jāstrādā pie Preventīvo piespiedu līdzekļu likumprojekta, kas ieviestu jaunus preventīvus mehānismus vardarbības riska un vardarbības novēršanai.

Lielas diskusijas šodien izraisīja veids, kā tika izvēlēti juridiskās analīzes veicēji. TM valsts sekretārs Raivis Kronbergs izteicās, ka divus mēnešus notika diskusijas ar Labklājības ministriju, lai saprastu jautājumu loku, kas ir jāaptver, lai sniegtu šādu juridisku analīzi. Ar Ingu Kačevsku ministrijai bijusi “ļoti liela iepriekšēja pieredze un sadarbība”, savukārt Baiba Rudevska, kas veica analīzi, “bija jau savu viedokli iepriekš paudusi sociālajos tīklos, un mēs gribējām divus pretējus viedokļus – Rudevskas ideoloģija bija skaidra”.

“Mēs izvēlējāmies cenu aptauju, ko izsūtījām diviem potenciāliem pretendentiem, un saņēmām vienu piedāvājumu,” skaidroja ministrijas valsts sekretārs, skaidrojot, kāpēc tika izvēlēts Kačevskas birojs. Viņš piebilda, ka nebija noteikts, cik daudziem autoriem ir jāstrādā pie analīzes – tā ir biroja lemšana, piebilda Kronbergs.

TM valsts sekretārs arī piebilda, ka atzinuma sagatavošanai bija ļoti īss termiņš.

Kā vēstīts, juridisko analīzi par Stambulas jeb vardarbības pret sievietēm novēršanas konvenciju veica Kačevskas birojs. Atzinuma noslēgumā kā autore norādīta juriste Rudevska. Izpildot valdības uzdevumu veikt analīzi par konvenciju, līgumu ar biroju slēdza TM. Analīze izmaksājusi 3000 eiro.

Reklāma
Reklāma

Biroja veiktajā juridiskajā analīzē teikts, ka no juridiskā viedokļa nav atrodams neviens iemesls, kādēļ Latvijai būtu jāparaksta starptautisks līgums, kas neatbilst tās pamatlikumam – Satversmei. Analīzē apgalvots, ka Stambulas konvencija “klaji ignorē” gan Satversmes 112.pantā, gan starptautiskajos cilvēktiesību dokumentos garantētās vecāku tiesības bērnu izglītībā. Turklāt netiekot ņemta vērā arī vecāku reliģijas brīvība, kas ir nesaraujami saistīta ar tiesībām izglītot savus bērnus saskaņā ar savu reliģisko pārliecību un filozofiskajiem uzskatiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Kokteilis
FOTO. “Manas veiksmīgās, 47 gadus ilgās laulības atslēga ir labs sekss!” 81 gadu vecais Džo Baidens pastāsta pikantas lietas
TV24
Parādnieks ir kategorisks: “Pabalsti nav tāpēc, lai laistu pasaulē bērnus, bet pabalsti ir tāpēc, lai varētu atļauties bērnu!”
Ķermeņa valodas eksperte analizē Putina 29.februāra uzrunu: Sejā parādījās dažādās sāpju vai nožēlas mīmikas
Krievija aktīvi vervē algotņus trūcīgajās pasaules valstīs. Okupētajās teritorijās apmāca Kubas un Nepālas algotņus