Publicitātes foto

Vēl līdz 12.novembrim var balsot par ģimenei draudzīgāko pašvaldību Latvijā 0

Līdz šā gada 12. novembrim internetvietnē www.vietagimenei.lv turpinās balsojums Sabiedrības integrācijas fonda rīkotajā konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Veselam
Jūs nekad vairs neēdīsiet šos ēdienus, kad uzzināsiet to sastāvu 38
Viedoklis
Armands Puče: Tagad par visām reizēm ir skaidrs, ka ar politisko eliti nav ko vispār rēķināties. Murmuļi!
Lasīt citas ziņas

Iedzīvotājiem tā ir iespēja izteikt viedokli par pašvaldībām un tādējādi arī piedalīties to Latvijas pašvaldību noteikšanā un godināšanā, kas šogad sniegušas lielāko atbalstu ģimenēm ar bērniem.

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” noris trīs kārtās. Iedzīvotāju balsojums, pašvaldību līdzdalība konkursa informatīvajā kampaņā, kā arī vērtēšanas komisijas iegūto datu par novadiem izpēte ļaus izvērtēt visu 119 Latvijas pašvaldību darbu.

CITI ŠOBRĪD LASA
Pieci uzvarētāji tiks noteikti plānošanas reģionu pašvaldību grupās, bet viens – Latvijā kopumā. Konkursa naudas balvu fonds ir 100 000 EUR.

“Balsojums un iedzīvotāju individuālās atsauksmes ir lielisks veids, kā novērtēt pašvaldību darbu un vienlaikus arī aktualizēt problēmas, ko iedzīvotāji vēlētos atrisināt savās dzīvesvietās.

Aicinām iesaistīties un palīdzēt pašvaldībām kļūt vēl draudzīgākām un veidot ģimenēm ar bērniem pievilcīgu vidi,“ rosina Zaiga Pūce, Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore.

“Ikvienai mammai un tētim rūp, lai viņu bērni augtu ģimenei draudzīgā vidē. Taču, lai vieta, kurā dzīvojam, kļūtu arvien labāka, ir jādalās savos stāstos un pieredzē. Un arī jāslavē – lai pašvaldības visā Latvijā var iedvesmoties un aizgūt idejas no citiem labajiem piemēriem,” stāsta Inga Akmentiņa-Smildziņa, vecāku organizācijas Mammamuntetiem.lv vadītāja, konkursa vērtēšanas komisijas locekle.

Patlaban noris konkursa pirmā kārta – administratīvo datu vērtējums, dzimstības un migrācijas saldo datu vērtējums, iedzīvotāju balsojums un pašvaldību iesaistes novērtējums konkursa informatīvajā kampaņā.

Konkursa otrajā kārtā tiks izvērtēti pašvaldības īstenotie atbalsta pasākumi ģimenēm ar bērniem un ģimeniskas vides nodrošināšanai. Trešajā, noslēdzošajā, kārtā vērtēšanas komisija vizītēs iepazīsies ar 10 finālistēm – visaugstāko novērtējumu saņēmušajām pašvaldībām (ar divām katrā plānošanas reģionu pašvaldību grupā).

Konkursa atbalstītāji: plašākais pakomātu tīkla nodrošinātājs Baltijā “Omniva”, ģimenes uzņēmums “ViKrEm”, Latvijas vecāku organizācija “mammamuntetiem.lv”, CSDD Rīgas Motormuzejs, Atsaucīgo māmiņu forums, mīlētākais saldumu zīmols “Laima”, kinoteātris “CINAMON”, SIA “TZMO Latvija” ar higiēnas preču zīmoliem “Happy”, “Seni”, “Bella” un tirdzniecības centrs “Origo”.

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” ir viena no trim ģimeņu atbalsta pasākumiem, ko realizē Sabiedrības integrācijas fonds. Fonds īsteno arī programmu “Ģimenei draudzīga darbavieta“, kā arī izsniedz Latvijas Goda ģimeņu apliecības “3+ Ģimenes karte” Latvijas daudzbērnu ģimenēm.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.