“Veselības stāvoklim jābūt kā mietam!” Slaidiņš skaidro divus veidus, kā kļūt par brīvprātīgo karavīru Ukrainas armijā 52

Kā var kļūt par brīvprātīgo karavīru Ukrainas bruņotajos spēkos? Šo jautājumu uzdeva vairāki TV24 raidījuma “Aktuālais par karadarbību Latvijā” skatītāji. NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš norādīja, ka ir “divi soļi”, kā var šo ieceri īstenot.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Pirmkārt, Saeima jau 2022.gada 28.februārī pieņēma likuma grozījumus “Nacionālās drošības likumā“, kas ļauj Latvijas pilsoņiem brīvprātīgi uzsākt dienestu Ukrainas bruņotajos spēkos.

“Pirmais solis brīvprātīgajiem, kuri vēlas stāties Ukrainas bruņotajos spēkos, ir jāvēršas Ukrainas vēstniecībā Latvijā. Tas ir pirmais! Otrais solis – pēc apstiprinājuma saņemšanas no vēstniecības brīvprātīgajam ir jāziņo Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Mobilizācijas pārvaldei, rakstot uz e-pasta adresi: [email protected], norādot savu vārdu un uzvārdu, un personas kodu.”

CITI ŠOBRĪD LASA

NBS majors Slaidiņš uzsvēra, ka Latvijas Aizsardzības ministrija un NBS pirms iesaistīšanās aktīvajā karadienestā Ukrainā aicina Latvijas pilsoņus “ļoti nopietni izvērtēt savas militārās zināšanas un iemaņas”, kuras miera apstākļos ir iespējams iegūt, uzsākot dienestu Latvijas bruņotajos spēkos.

“Tu kā rezervists vismaz vari iziet, dabūt pamatapmācību. Latvijā šovasar gatavojas rīkot rezervistu pamatapmācības kursu bez militārām priekšzināšanām. Tās ilgs no 27.jūlija līdz 17.augustam (3 nedēļas). Prasības ir standarta,” tā informēja Slaidiņš, rādot TV24 raidījumā grafiku ar prasību sarakstu tiem, kuri vēlas iziet šo rezervistu apmācības kursu NBS.

Lai pieteiktos rezervisu apmācībām, ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18-55 gadiem, nav krimināli sodīts, iegūta vismaz pamatizglītība. “Veselības stāvoklim jābūt kā mietam, kā saka, lai varētu iziet,” piebilda Slaidiņš. Pieteikties šīm apmācībām var līdz 2024.gada 1.jūnijam, izmantojot interneta vietni klustikaravirs.lv.

NBS majors arī uzskaitīja ieguvumus, kādi būs, ja izies šo NBS rezevistu pamatapmācības pamatkursu. Proti, tiks iegūtas militārās pamatzināšanas, lai varētu iesaistīties valsts aizsardzībā.

“Par katru militāro mācību dienu izmaksās 41,75 eiro kompensāciju. Un pabaros, apģērbs. Ja kāds grib pieteikties, lūdzu! Jo mums Latvijai ir vajadzīgi aizstāvji – labi sagatavoti, katram ir jāzina, ko te īsti darīt,” tā iedrošināja Slaidiņš TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā”, stāstot par diviem soļiem, kā Latvijas iedzīvotāji var kļūt par brīvprātīgajiem karavīriem Ukrainas bruņotajos spēkos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.