Foto: Shutterstock

Veterinārārsti neizpratnē: Latvijā cietsirdīgajiem dzīvnieku mocītājiem piemērotie sodi ir smieklīgi 20

Jau tika ziņots, ka Kurzemes rajona tiesa piesprieda nosacītu cietumsodu divām personām par suņa noslīcināšanu vannā.

Reklāma
Reklāma
13 pazīmes, kas liecina – tavs partneris ir “toksisks” un zog tavu laimi 2
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Krimināls
Jūrmalā pazudusi māte ar mazuli. Policija lūdz palīdzību 1
Lasīt citas ziņas

Spriedums liecina, ka kāda iereibusi sieviete mājās pamudinājusi otru apsūdzēto – vīrieti – noslīcināt viņas aprūpē nodoto suni.

Vīrietis, kurš arī esot bijis reibumā, izgājis mājas pagalmā, ielicis suni maisā un to iegremdējis vannā ar ūdeni, kur turējis dzīvnieku zem ūdens, līdz iestājusies tā nāve.

CITI ŠOBRĪD LASA
Abiem apsūdzētajiem tiesa piemēroja brīvības atņemšanu uz pieciem mēnešiem, atņemot tiesības turēt suņus uz vienu gadu.

Brīvības atņemšanas sods noteiks nosacīti un netiks izpildīts, ja sešu mēnešu pārbaudes laikā notiesātie neizdarīs jaunu noziedzīgu nodarījumu, nepārkāps sabiedrisko kārtību un izpildīs kriminālsodu izpildi reglamentējošā likumā paredzētos un Valsts probācijas dienesta noteiktos pienākumus.

Reaģējot uz šo spriedumu, Latvijas veterinārārsti ir neizpratnē par iecietību pret dzīvnieku spīdzinātājiem un bezatbildīgiem saimniekiem. Ja personām, kuras nežēlīgi moka un nonāvē dzīvnieku, piemēro aizliegumu turēt suņus tikai uz vienu gadu, tas ir signāls, ka dzīvība ir vērtība tikai frāzēs, nevis darbos, uzskata Latvijas Veterinārārstu biedrības priekšsēdētājs Ilmārs Dūrītis.

Latvijā dzīvnieku aizsardzības jomā ir izveidota laba likumu bāze, bet iecietība pret dzīvnieku spīdzinātājiem traucē Latvijai pievienoties civilizēto valstu pulkam izpratnē par atbildību pret dzīvnieku.

Ja par dzīvnieka spīdzināšanu un nogalināšanu turpina piemērot zemākos iespējamos sodus laikā, kad likumdevējs par šādu noziegumu ir paredzējis arī brīvības atņemšanu līdz trim gadiem, ir jādomā un jādiskutē, kādas izmaiņas nepieciešamas tiesu sistēmā un sabiedrības attieksmē pret ikvienu dzīvu būtni.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.