Ungāru vižla ANNILLAT’ZI DREAM DEMI DEMIA.
Ungāru vižla ANNILLAT’ZI DREAM DEMI DEMIA.
Foto: Laura Blumberga

VIDEO. Cilvēki Latvijā ir lētticīgi: gatavi samaksāt 400 eiro un pat vairāk par it kā “šķirnes” dzīvnieku 3

Problēma sena kā pasaule – bezšķirnes vai attāli konkrētajai šķirnei līdzīgi dzīvnieki tiek pārdoti kā šķirnes mājdzīvnieki, bieži vien par visai pieklājīgām naudas summām. Skeptiskākie teic – ir aitas, ir cirpēji.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Un tā patiešām ir. To pierāda arī raidījuma “Ķepas uz sirds” veidotais sižets – bezšķirnes kucēns tiek “pārdēvēts” par šķirnes dzīvnieku, ar kuru tam nav nekāda sakara, ielikts pārdošanas sludinājums internetā, noviltota mājdzīvnieka veterinārā pase, pircēji satikti beznīntankos vai citur un… atrodas neskaitāmi cilvēki, kas gatavi šādu dzīvnieku nopirkt par visai pieklājīgu naudas summu – 400 eiro.

Godīgie audzētāji nebeidz atgādināt – vienīgais dokuments, kas pierāda dzīvnieka piederību konkrētajai šķirnei ir ciltsraksti. Ja to nav, dzīvnieka izcelsme ir nenosakāma!!! Tautā iemīļotais teiciens “mums jau tikai mājām, mēs uz izstādēm neiesim” nekādā veidā nemaina faktu, ka, ja dzīvnieks patiešām ir šķirnes, viņam pienākas ciltsraksti, par kuriem atsevišķi nav jāmaksā!

CITI ŠOBRĪD LASA

Pavairotāji un krāpnieki bieži vien pārliecina pircējus, ka konkrētajam dzīvniekam ciltsrakstus “var pasūtīt”, bet tie atsevišķi maksās konkrētu naudas summu – šis fakts neatbilst patiesībai. Jebkuram šķirnes dzīvniekam no godīga audzētāja ir ciltsraksti un tie nav “jāpērk” par atsevišķu summu.

7 padomi, kā droši un pareizi iegādāties šķirnes dzīvnieku:

1. Nepirkt dzīvniekus benzīntankos un citās neitrālās vietās!

2. Doties pie audzētāja uz mājām, kur kucēni aug (protams, tas ne vienmēr ir iespējams, ja, piemēram, šķirnes dzīvnieks atrodas citā valstī).

3. Lūgt uzrādīt vecāku ciltsrakstus.

4. Lūgt uzrādīt vecākiem veiktās veselības pārbaudes, piemēram, displāzijas testu.

5. Ja sludinājumā tiek apgalvots, ka vecāki ir vairāku valstu čempioni, lūgt uzrādīt čempionu kopijas.

6. Prasīt dzīvnieka pirkšanas brīdī pirkšanas – pārdošanas līgumu, kurā paredzēta atbildība gan no pārdevēja (audzētāja) puses, gan no pircēja. Uz šī līguma pamata kucēnam (vai kaķēnam) tiek izsniegti ciltsraksti.

7. Šaubu gadījumā konsultēties ar biedrībām vai meklēt informāciju par audzētavām un audzētājiem pašiem. Piemēram, Latvijas Kinoloģiskās federācijas klubi atrodami šeit. Citu valstu audzētavas pēc nosaukuma var meklēt šeit.

Raidījuma veidotas sižets par šķirnes dzīvniekiem “bez dokumentiem” skatāms šeit:

LA.LV Aptauja

Vai tu būtu ar mieru iegādāties dzīvnieku benzīntankā vai lielveikala stāvvietā, kā tas notiek raidījuma eksperimentā?

  • Noteikti nē
  • Pirms raksta izlasīšanas atbildētu ar "jā", bet tagad saprotu, ka tas ir nepareizi
  • Man grūti atbildēt uz šo jautājumu

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.