Dabā
Zaļā dzīvošana

VIDEO: Eksperti satraukti par polārlāci, kam uz sāniem uzkrāsota padomju tanka simbolika0

Foto: Paul Williams/SWNS.com/Scanpix/LETA

Krievijas sociālajos medijos kopīgotie materiāli par polārlāci, kam uz sāniem melnā krāsā uzsmidzināts uzraksts T-34, ir satraukuši savvaļas dzīvnieku aizsardzības ekspertus, vēsta vietne bbc.com.

T-34 bija visvairāk saražotais tanks Otrajā pasaules karā, kas lielā mērā palīdzēja Padomju Savienībai sakaut nacistisko Vāciju.

Uzsākta izmeklēšana, lai precīzi noteiktu, kurā Krievijas Arktikas daļā video ticis nofilmēts.

Filmēto materiālu sociālajā tīklā Facebook ievietoja Pasaules Dabas fonda (WWF) loceklis Sergejs Kavrijs, un pēc tam to kopīgoja vietējie plašsaziņas līdzekļi.

Kavrijs sacīja, ka video ir izplatīts WhatsApp grupā, kas paredzēta Čukotkas reģiona pamatiedzīvotājiem Krievijas Tālajos Austrumos, un ka zinātnieki, kas novēro savvaļas dzīvniekus šajā apgabalā, polārlāci nebūtu marķējuši tādā veidā.

“Es nezinu sīkāku informāciju par to, kurā reģionā, rajonā vai apkaimē šis video tika uzņemts,” viņš teica, piebilstot: “Ja tā ir militāru simbolu tēma, tā ir sava veida perversa necieņa pret vēsturi.”

WWF preses pārstāve Krievijā Darja Bujanova BBC sacīja, ka video ar polārlāci ir “diezgan satriecošs” un uzraksts T-34 “izskatās kā slikts joks”.

Kāds lietotājs instagramā ierakstījis, ka incidents, iespējams, noticis Čukotkā, un tas, kas izsmidzinājis polārlācim uz sāniem uzrakstu T-34, ir rīkojies diezgan bezatbildīgi, jo tādējādi dzīvnieks var zaudēt savas maskēšanās iespējas un nomirt no bada.

Ziemeļu Bioloģisko problēmu institūta zinātnieks Anatolijs Kočņevs sacīja, ka maz ticams, ka lācim uzrakstu varēja uzkrāsot, neveicot dzīvnieka iemidzināšanu.

Pēc viņa teiktā, lācis nevarēja būt kustīgs vai vismaz tam bija jābūt diezgan mierīgam, kamēr uzraksts tika izsmidzināts, jo “rakstzīmes ir vienmērīgi uzrakstītas un visām ir vienādi lielumi”.

Viņš pieļāva, ka incidents varētu būt noticis tālajā salu arhipelāgā Novaja Zemļa, kur speciālistu komanda jau iepriekš bija iemidzinājusi polārlāčus, kuri klejojuši apdzīvotās vietās.

Kočņevs sacīja, ka uzraksta izzušana var aizņemt nedēļas, un tas var radīt problēmas dzīvniekam, kam baltais kažoks palīdz medīt Arktikas sniegotajā reģionā.

Pašlaik eksperti mēģina noteikt video izcelsmi.

Krievijas plašsaziņas līdzekļos izskanējušas spekulācijas, ka notikušais ir saistīts ar vietējo iedzīvotāju sašutumu par pieaugošo polārlāču skaitu, kuri arvien biežāk nonāk Krievijai piederošās Arktikas daļas apdzīvotajās vietās.

Februārī Novaja Zemļas reģionā tika izsludināts ārkārtas stāvoklis saistībā ar desmitiem polārlāču parādīšanos vairākās Arktikas pilsētās un ciematos. Nofilmētajos materiālos redzami dzīvnieki, kas klejo pa ēkām un pēta apdzīvotās vietas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Piektdienas rītā vējains, Kurzemē arī lietains laiks
2 dienas
LE
LETA
Dabā
Pūtīs brāzmains vējš. Laikapstākļu prognoze piektdienai
2 dienas
LE
LETA/LA.LV
Dabā
Gads bez ziemas Rīgā – piecus mēnešus galvaspilsētā valdījis rudens
2 dienas

Lasītākie raksti

SM
Signe Mengote
Latvijā
Mobings skolas laikā traumējis, nevis norūdījis. Stāsti par sekām, ko izjūt joprojām 2
15 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
KARTE. Novados reģistrē elektrotīkla bojājumus
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Indulis Zālīte: Kam bija izdevīga “čekas maisu” publicēšana? 2
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Glābējiem ziņo par vēja nolauztiem kokiem un bojātiem jumtiem
13 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Štelmahers pirms Bulgārijas sastāvu nemaina
9 stundas