VIDEO. Evakuācijas laikā krievu spēki nogalinājuši ratiņkrēslā sēdošu Ukrainas iedzīvotāju 50

Krievijas militārpersonas atklāja uguni uz civiliedzīvotājiem, kas mēģināja evakuēties no Vovčanskas pilsētas Harkivas apgabalā, nogalinot sievieti, kuru ratiņkrēslā stūma viņas vīrs, paziņoja Ukrainas prokuratūra.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Ukrainu no kara izglābs sieviete! Slavens astrologs paziņo viņas vārdu 2
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests. Pasaki, ko attēlā ieraudzīji pirmo, un uzzini savas stiprās un vājās puses 10
Lasīt citas ziņas

Apšaudē, kas notika 15.maijā, gājis bojā arī vēl viens civiliedzīvotājs, pavēstīja Harkivas apgabala prokuratūra, turpinoties intensīvām kaujām starp Ukrainas un Krievijas spēkiem par kontroli pār robežpilsētu.

70 gadus vecais vīrs stāsta, ka situācija Vovčanskā smago kauju dēļ kļuvusi nepanesama, tāpēc viņš savai sievai, kurai bija veselības problēmas, sameklēja ratiņkrēslu, lai abi varētu pamest savas mājas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Harkivas apgabala prokuratūra paziņoja, ka vīrs, kurš “brīnumainā kārtā izdzīvoja” apšaudē Vovčanskā, dalījās sāpīgajās detaļās par mokošo notikumu.

Vīrietis sacīja, ka ap plkst. 2:00 naktī notikusi spēcīga apšaude, un viņš teica savai sievai, ka viņiem vajadzētu evakuēties. Viņiem pievienojās vēl viens pilsētas iedzīvotājs.

“Vīrietis atrada ratiņkrēslu un iesēdināja tajā sievu, jo viņai jau ilgāku laiku bija problēmas ar kājām. Viņi trīs devās ceļā Harkivas virzienā,” paziņoja prokuratūra. “Kad civiliedzīvotāji atradās pie vietējās slimnīcas, okupanti atklāja uz viņiem uguni. Vīrietis, kurš pievienojās pārim, un sieviete nomira uz vietas.”

Krievijas militārpersonas bija atklājušas uguni uz evakuētajiem no piecstāvu ēkas.

“Ratiņkrēsls iestrēga, es to vilku aiz rokturiem,” viņš sacīja prokuroriem. “Es noliecos un dzirdēju šāvienus,” viņš teica. “Es uzreiz kliedzu: ko jūs darāt, mēs esam civiliedzīvotāji.”

Tad vīrietis pagriezies un redzējis, ka viņa sieva un otrs iedzīvotājs ir nogalināti. Viņš sāka kliegt un nezināja, kā rīkoties.

Viņš sāka stumt ratiņkrēslu uz slimnīcu, kur viņš zināja, ka ir neatliekamās palīdzības personāls. Vīrietis slimnīcā uz viņu kliedza, mudinot atstāt sievas līķi un steigšus patverties ēkā. Taču vīrietis turpināja virzīties tālāk ar sievas līķi uz appludināto tiltu, kur saprata, ka abu ceļiem jāšķiras.

“Viņa palika ratiņkrēslā,” vīrietis sacīja prokuroriem.

Reklāma
Reklāma

Vīrietim izdevās nokļūt Vovčanskas nomalē, kur viņš satika ukraiņu karavīrus, kuri viņu nogādāja uz Harkivu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.