Stratolaunch
Stratolaunch
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

FOTO. VIDEO: Pasaules lielākā lidmašīna “Stratolaunch” veikusi izmēģinājuma lidojumu 0

Amerikas Savienotajās Valstīs sekmīgi izmēģināta šimbrīžam pasaulē lielākā lidmašīna “Stratolaunch”, kas iecerēta kā platforma nesējraķetēm, lai palaistu orbītā pavadoņus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
10. jūlija pilnmēness būs liktenīgs tieši šīm zodiaka zīmēm
“Nav iespējams veikt zvanus, nedarbojas internets!” Baltijā daudzviet bija pārtrūkuši operatora “Tele2” sakari 54
“Manām meitenēm jāēd plika maize. Vai rīt brokastis atkal nedabūs?” Skaisto svētku sajūtu aizēno organizatoriskas nedienas 1
Lasīt citas ziņas

Milzīgajai lidmašīnai ir divas 72 metrus garas fizelāžas, ko savieno kopīgi spārni, kuru izpletums sasniedz 117 metrus – aptuveni pusotras reizes vairāk nekā “Airbus A380” lidmašīnām.

Tās pirmais lidojums sestdien noticis Kalifornijas štata Mohaves tuksnesī un ildzis divarpus stundas. Lidmašīna sasniegusi vairāk nekā piecu kilometru augstumu un 304 kilometru ātrumu stundā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kompāniju “Stratolaunch” 2011.gadā izveidoja pērn mūžībā aizgājušais “Microsoft” līdzdibinātājs miljardieris Pols Alens, lai piedāvātu jaunu iespēju pavadoņu palaišanai orbītā, kas būtu ērtāka nekā ar nesējraķetēm, kuras startē no zemes.

Pasaules lielākā lidmašīna "Stratolaunch" veikusi izmēģinājuma lidojumu

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.