VIDEO. Islandes vulkāna izvirdums: lava sasniegusi aizsardzības barjeras 3

Aizvadītās nedēļas nogalē lava no vulkāna izvirduma Islandē ir sasniegusi aizsardzības vaļņus, kas izveidoti, lai aizsargātu Grindavīkas ciemu un spēkstaciju, ziņo “Euronews”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Veselīgai zarnu darbībai: 9 dzērieni, kas stiprina mikrobiomu un uzlabo gremošanu
Katastrofa ir tuvu: Ukraina rekordlielā ātrumā iznīcina Krievijas naftas pārstrādes rūpnīcas – 12 dienās apturētas piecas
Putina uzpampusī seja un “želejas kājas” – pazīmes, kas liecina, ka Putins varētu būt smagi slims
Lasīt citas ziņas

Vulkānu sistēma Reikjanesas pussalā valsts dienvidrietumos sestdienas vakarā izvirda ceturto reizi trīs mēnešu laikā, naksnīgajās debesīs raidot oranžas lavas strūklas.

Islandes Meteoroloģijas birojs paziņoja, ka izvirdums izveidojis zemē aptuveni 3 kilometrus garu plaisu starp Stóra-Skógfell un Hagafell kalniem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Valsts meteoroloģiskā pārvalde svētdien paziņoja, ka lava plūst uz dienvidiem un dienvidaustrumiem ar ātrumu aptuveni 1 kilometrs stundā. Viņi brīdināja, ka tas varētu sasniegt okeānu. Tika uzbūvētas aizsargbarjeras, lai aizkavētu lavas plūsmu.

Ar video no notikuma vietas dalījusies Islandes Civilā aizsardzība pārvalde.

Islandes vulkāna izvirdums, 16.03.2024.
Foto: AP/SCANPIX
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.