Latvijā
Sabiedrība

VIDEO. Īvāns piketā pie Baltkrievijas vēstniecības: Uz cilvēkiem šauj, tāpēc mums šeit ir jābūt12

Ekrānuzņēmums no TVRīga 24 video

“Baltkrievijas procesos redzam, ka izaugusi pilnīgi jauna paaudze. Mēs redzam cilvēkus, kuriem Lukašeno nav spējis iedzīt šo verdziskuma garu. Šie brīvie cilvēki grib dzīvot Eiropā un mūsu pienākums ir viņus atbalstīt, šovakar Rīgā, pie Baltkrievijas vēstniecības, piketā, lai paustu atbalstu Baltkrievijā pēc prezidenta vēlēšanām protestējošajiem iedzīvotājiem, sacīja bijušais “Tautas frontes” līderis Dainis Īvāns.

Viņš teica, ka mēs nevaram pieļaut, ka 21. gadsimtā blakus Latvijas robežai tiek veidotas koncentrācijas nometnes, norādot, ka 6000 cilvēki ir arestēti un par viņu likteni nekas nav zināms.

“Uz cilvēkiem šauj, tāpēc mums šeit ir jābūt,” sacīja Īvāns.

Kā ziņots, piketētāji nolēma pulcēsies “Solidaritātes akcijā Baltkrievijas tautas atbalstam”, jo “Baltkrievijas cilvēki, iestājoties par atklātām un godīgām vēlēšanām un godīgu, demokrātisku valsti, pašlaik cieš no valdošās varas represijām”.

“Pēc prezidenta vēlēšanām 9.augustā Baltkrievijā ir sākušies protesti pret vēlēšanu rezultātu viltošanu. Tos vardarbīgi apspiež policija un militārās specvienības, ievainojot desmitus vai pat vairāk cilvēkus, ietriecoties pūlī ar policijas auto,” pasākuma rīkošanu pamatoja organizatori.

Saistītie raksti

Jau vēstīts, ka pēc Baltkrievijas varasiestāžu oficiāli sniegtajiem datiem svētdien notikušajās Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,08% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska – 10,9%.

Opozīcija uzstāj, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti. Pēc vēlēšanām Baltkrievijā izcēlušies protesti pret Lukašenko, kas izvērtušies sadursmēs ar drošības spēkiem. Vismaz viens cilvēks ir gājis bojā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.