Foto: ekrānuzņēmums

VIDEO. Klaiņojoši suņi Olaines novadā saplosa kaimiņam mājputnus, ierodoties policijai saimniece paziņo – suņus viņai vairs nevajag 32

Pirms kāda laika Mārtiņš, kurš dzīvo Olaines novadā, pieteicis karu gliemežiem un tāpēc iegādājās Indijas skrējējpīles. 23.janvāra rītā viņš devās putniem nomainīt ūdeni un sastingta pie ieraudzītā skata. “Skats nebija patīkams – norauti spārni, izkosta miesa. Piecas nokostas pavisam, divas pīles ievainotas. Kopā man palika trīs pīles,” – viņš stāsta TV3 raidījumam “Bez tabu”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Ukrainas “Telegram” kanālos masveidā izplatītas ziņas ar aicinājumu nolikt ieročus
Lasīt citas ziņas

Turpat pīļu aplokā Mārtiņš ieraudzījis divus suņus, kas bija tikuši pāri elektriskajam žogam un pa nakti tur uztaisījuši asinspirti. Viņš apstiprina – šie suņi jau sen redzēti te klaiņojam.

“Atbrauca policija, suņu ķērēji. Noķēra suņus, zvanīja saimniecei – viņa atbild, ka viņai vairs tos suņus nevajagot!” – Mārtiņš stāsta.
CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš arī pamanījis, ka vienam no rējējiem aste ir stipri traumēta, tā bijusi nokosta… jau pirms kāda laika. Viņš atzīst – saimnieces vienaldzība pat pret saviem četrkājainajiem draugiem viņu pārsteigusi visvairāk.

“Šie paši suņi ciematā pirms kāda laika ir nokoduši kazu. Kāda cita sieviete pieteicās, ka tie paši nokoduši visas vistas, tas ir nofilmēts novērošanas kamerās…

Jautājums PVD, policijai – kā var būt tā, ka sunim vairāk nekā pusgadu ir nokosta aste, saimniece savā liecībā apstiprina, ka to zina, bet kas tad tur?” – Mārtiņš neizpratnē.

TV3 žurnālistiem izdodas aprunāties arī ar suņu saimnieci Zinaīdu, kura nenoliedz, ka tajā dienā, kad nokostas Mārtiņa pīles, suņi patiešām bija izbēguši.

“Bet es neredzēju pierādījumus, ka tur stāvētu mans suns un viņam zobos ir pīle, zoss vai kas nu tur…” – sieviete teic. Atbildot uz žurnālistes iebildumu, ka turpat pīļu aplokā suņi arī tika atrasti, viņa atbild: “Es saprotu, ka viņus tur atrada. Bet kāpēc tad viņiem nav sētas?”.

Šobrīd dzīvnieks ar ievainoto asti atrodas Jelgavas dzīvnieku patversmē, bet saimniece bez sirdsapziņas pārmetumiem arī TV kamerās apgalvo – mīlulim pakaļ negrasās nemaz doties.

“Es negribu, man nav naudas!” – viņa saka un pārmet, ka patversmei esot bijis dzīvnieks jāatved viņai uz mājām, bet viņi to neesot izdarījuši.

Pārtikas un Veterinārā dienesta pārstāve Baiba Lisovska stāsta, ka par šo gadījumu ir ierosinātas administratīvās lietas – gan par uzbrukumu, gan par labturības pārkāpumiem, ka dzīvniekam laicīgi nav sniegta veterinārmedicīniskā palīdzība.

“Sodi mēdz būt bargi. Sods par labturības pārkāpumiem ir sākot no 10 līdz 1750 eiro. Bet sakošanas gadījumos – no 70 līdz 1850 eiro,” – skaidro PVD pārstāve.

Vairāk skaties “Bez tabu” veidotajā sižetā:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.