VIDEO. Krāpnieki turpina uzdoties par banku, Valsts policijas un citu tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem 15

Valsts policijā ir fiksēti daudzi gadījumi, kad telefonkrāpnieki, uzdodoties par bankas, Valsts policijas un citu tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem, mudina iedzīvotājus atklāt viņu bankas kontu datus.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
Kokteilis
Ukrainu no kara izglābs sieviete! Slavens astrologs paziņo viņas vārdu 2
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Lasīt citas ziņas

Lai brīdinātu iedzīvotājus un aicinātu būt vērīgiem, Valsts policija izplatījusi vienu no audio ierakstiem, kurā dzirdama saruna ar krāpnieku.

Cenšoties pārliecināt iedzīvotājus, ka viņu bankas kontos tiek veiktas nelikumīgas darbības, krāpnieki izmanto viltus foto ar it kā Valsts policijas dienesta apliecībām, gan izsūta viltus paziņojums no bankas vai Valsts policijas, piemēram, pavēstes ierasties Valsts policijā, lai mudinātu iedzīvotājus atklāt Smart-ID piekļuves kodus, PIN kodus un tamlīdzīgi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Valsts policija uzver: iedzīvotājiem jāatceras, ka ne banku, ne valsts pārvaldes iestāžu darbinieki nekad nezvanīs, lai noskaidrotu pieejas datus bankas kontiem – kredītkaršu numurus, PIN kodus, Smart-ID piekļuves kodus, CVC kodus un tamlīdzīgi. Saņemot šādu aizdomīgu zvanu, ieteicams to pārtraukt!

Valsts policija atgādina, ka krāpnieki izmanto dažādas metodes, tāpēc jābūt ļoti piesardzīgiem komunicējot pa telefonu ar svešiem cilvēkiem, īpaši, ja runa ir par finanšu līdzekļiem. Tāpat jābūt uzmanīgiem, ja telefonsarunas laikā tiek izdarīts spiediens. Telefonkrāpnieki steidzina un izmanto iedzīvotāju vājās vietas, lai viņi pieņemtu ātrus, nepārdomātus lēmumus. Šādā gadījumā pārtrauciet sarunu, ja neesat pārliecināts, vai zvanītājs ir tas, par ko uzdodas! Vienmēr ir iespēja piezvanīt uz attiecīgo iestādi, uz oficiālajā mājaslapā norādīto tālruņa numuru, lai noskaidrotu, vai tiešām no turienes zvanīts.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.