Latvijā
Novados

VIDEO. Liepājnieki sašutuši par leģendārā arhitekta Berči projektētās Eļļas fabrikas ēkas nojaukšanu1


Liepājas pilsētas būvvalde izsniegusi atļauju nojaukt daļu 19. gadsimta beigās celtās Eļļas fabrikas ēku, kur Liepājas SEZ uzņēmums ”Ekers Stividors LP” vēlas izveidot kravu uzglabāšanas laukumu un celt noliktavas.
Liepājas pilsētas būvvalde izsniegusi atļauju nojaukt daļu 19. gadsimta beigās celtās Eļļas fabrikas ēku, kur Liepājas SEZ uzņēmums ”Ekers Stividors LP” vēlas izveidot kravu uzglabāšanas laukumu un celt noliktavas.
Ekrānuzņēmums no “Kurzemes TV” video.

Liepājas pilsētas būvvalde izsniegusi atļauju nojaukt daļu 19.gadsimta beigās celtās Eļļas fabrikas ēku, kur Liepājas SEZ uzņēmums “Ekers Stividors LP” vēlas izveidot kravu uzglabāšanas laukumu un celt noliktavas, vēstī portāls “liepajniekiem.lv” un “Kurzemes TV”.

Liepājas Eļļas fabrika darbojās līdz 2003.gadam plašā 6 ha lielā teritorijā. Pēc tam tur sāka darbību “Ekers Stividors LP”, kas pagalmā nodarbojās ar kravu pārkraušanu.

Daudzi liepājnieki, ieraugot notiekošo, neslēpj sašutumu un neizpratni, kāpēc dota atļauja nojaukt arhitekta Paula Maksa Berči projektētās ēkas, ja pašvaldība ar šī cilvēka atstāto pilsētbūvniecības un industriālo mantojumu līdz šim lepojusies, iekļaujot to arī tūrisma maršrutos.

“Liepājā dēļ ostas un tā, ka, iespējams, uzņēmējiem ir jāuzceļ jaunas noliktavas, kas ir vienkāršas metāla kastes, mēs esam gatavi ziedot unikālu pērli – kāpt tam visam pāri, lai tikai gūtu, iespējams, pat īslaicīgu peļņu!” tā savu sašutumu pauž liepājniece Kristīne Dzelme.

Izrādās, vairākām šīs senās Eļļas fabrikas ēkām lūgts noteikt industriālo mantojuma statusu, taču pašvaldībā tas nav radis “dzirdīgas ausis” un ticis noraidīts.

Saistītie raksti

Kā ziņo “Kurzemes TV”, tad tagad vairs pašvaldība nevarot ietekmēt privātīpšanieka intereses, kas nozīmē, ka fabrikas nojaukšana turpināsies…Par lēmumu nojaukt fabrikas ēkas plašāk raksta arī portāls “liepājniekiem.lv” šeit.

Ko par notiekošo saka Liepājas pilsētas domē un “Karostas glābšanas biedrībā”? Kāpēc jānojauc Berči atstātais arhitektūras mantojums Liepājā?

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.