VIDEO. Pēc 10 gadu prombūtnes milzu gumijas pīle atgriezusies Honkongas ostā. Šoreiz tai ir pievienojies kompanjons 1

Desmit gadus kopš tās slavenās parādīšanās holandiešu mākslinieka Florentina Hofmana skulptūra “Gumijas pīle” ir atgriezusies Honkongā. Un šoreiz tai ir pievienojies kompanjons.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš 105
Lasīt citas ziņas

Jaunās gumijas pīles ir 18 metrus augstas un ir nedaudz lielākas par to priekšgājēju, kas pirms 10 gadiem gozējās visas pasaules mediju ziņās.

Paziņojumā presei projekta organizatori piepūšamo duetu salīdzina ar simetriskajiem ķīniešu burtiem “xi” (zināms kā “dubultā laime”) un “peng” (draugs). “Dubultā pīle ir dubultā veiksme,” teikts Hofmana paziņojumā, “Darbs akcentē draudzību un saikni… “Double Ducks” nav par skatīšanos pagātnē, bet gan par brīža baudīšanu kopā!”

CITI ŠOBRĪD LASA

“Gumijas pīles” ideja radās jau tālajā 2001. gadā, sešus gadus vēlāk projekts debitēja Francijā, pēc tam tas tika izstādīts tādās pilsētās kā Osaka, Sidneja un Sanpaulu, līdz 2013. gada maijā projekts iepeldēja Honkongas ostas ūdeņos.

Holandiešu mākslinieks Florentins Hofmans ir pazīstams arī ar citu liela mēroga mākslas instalāciju veidošanu — ne tikai vannas rotaļlietas, bet arī rotaļu trušus, papīra laivas un koka nīlzirgu HippopoThames, ko viņš uzstādīja Londonā, Temzas upē 2014. gadā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.