Latvijā
Sabiedrība

VIDEO. “Viņa ir ārkārtīgi gudra sieviete!” Pāris, kas iepazinās pansionātā, svin Zelta kāzas0

Ekrānuzņēmums no TV3 raidījuma “900 sekundes” video.

Šovasar, 17. jūlijā, savas Zelta kāzas nosvinēja pāris, kas iepazinās un salaulājās sociālās aprūpes pansionātā. Ināra un Inārs Vintes spējuši godam kopā nodzīvot 50 gadus, vēstī TV3 raidījums “900 sekundes”.

Tas notika tālajā 1969. gadā. Ropažu pansionātā Inārs satika Ināru.

Viņa esot bijusi klusa, bet ļoti darbīga. Bet viņam sākumā paticis iedzert.

“Viņa ir ārkārtīgi gudra sieviete! Ja ģimenē ir gudra sieva, ļoti labi var dzīvot. Viņa uz mani nekad nebļāva, nekliedza, tikai tā skumji nodūra galvu un vienā reizē teica: nu ja tu tik ļoti gribi iedzert, aizbraukt pie draugiem, nu brauc, iedzer, bet nebrauc mājās kā lops,” stāsta Inārs. Ar to pietika, lai turpmākos gadu desmitus dzīvotu skaidrā prātā.

Veselības stāvoklim pasliktinoties, Inārai ir traucēta runātprasme. Bet Inārs tik un tā viņu saprot. Pašlaik viņš ir vienīgais, kurš saprot sievu no pusvārda.

50 gadu laikā kopīgu atmiņu ir sakrājies daudz.

Sākuma Inārs, bet pēc tam arī Ināra aizrāvās ar fotogrāfiju. Viņu abu darbi pašlaik rotā sociālās aprūpes centra ”Mežciems” telpas. Ar tiem abi lepojas.

“Lai kādā stāvoklī mēs esam, lai kādu mums liktenis ir devis veselību, vienalga ir jāmēģina nodzīvot pēc iespējas pilnvērtīgāk,” raidījumam stāsta Inārs.

Bet saldi mīlestības vārdi pat zelta kāzu dienā izpaliek: “Tā doma… Mūsu stāvoklī – gan viņas, gan manā – tas dzīves ceļš iet caur sāpēm, caur slimībām. Bez atbalsta un visa tā nevar nemaz dzīvot! Ja viņa nebūtu, noteikti arī manis nebūtu vairs.”

Kopīgi daudz kam ir iziets cauri. Pirms 35 gadiem viņa bija tā, kas katru dienu brida pa sniegu uz slimnīcu, kamēr Inārs atkopās pēc infarkta, vēsta “900 sekundes”. Bet 20 gadus vēlāk viņš bija tas, kas pusotru mēnesi katru dienu bija klāt, kamēr Ināra gāja cauri starošanas murgam: “Tomēr Dievs strādā noteikti. Jo visus tos divarpus mēnešus es braucu ar ratiem un ne reizi nepārplīsa ne riepa nekur, ne akumulatori. Nekāda cita vaina. Un ne reizi arī nebija lietu tajā laikā, kad es braucu.”

Saistītie raksti
Lai arī ģimenes dzīvē gadās dažādi, arī pārkāpjot 80 gadu slieksni, viņi turpina stutēt viens otru, cik nu var.

“Ziniet taču abi slimi, abi nervozi. Gadās kaut kas. Bet mums ir tā: mēs varam uzbļaut un pēc brīža mierīgi runājam tālāk, it kā nekas nebūtu bijis. Tā mēs te 50 gadus cīnāmies un priecājamies,” teic Inārs.

Plašāk skaties pievienotajā TV3 raidījuma “900 sekundes” video šeit:

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

DJ
DIĀNA JANCE
Kultūra
“Man liekas, ka dzīvojam idilles stūrītī.” Sarunā ar Jāņa Baltvilka balvas ieguvēju grāmatu mākslā Loti Vilmu Vītiņu
Intervija 1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
“Ja visa pasaule zināja, ka Latvija ir okupēta, kāpēc neviens neiestājās par mums?” Stalbes dalītās domas par palīdzību Baltkrievijai 21
14 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs: “Mēs sākām novērtēt vienkāršas lietas – saziņu, satikšanos, to, ka bērnus var aizvest uz skolu un bērnudārzu.”
12 stundas
LE
LETA
Veselam
Covid-19 konstatēts diviem no un uz Aglonu braukušiem pasažieriem 2
16 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Pasaulē
Miera mīļotāju paradīzē: Kā Zigmunds aizbrauca uz noslēpumainajām Ālandu salām, ko Covid-19 nav skāris
19 stundas