LVM tūrisma un atpūtas centrs “Ezernieki” un Lubānas nakts burvība

FOTO. Vieta, kur laiks mazliet apstājas, jeb mežā ieskautais LVM tūrisma un atpūtas centrs “Ezernieki” un Lubānas apkārtne 0

Sniegs Latvijā mūs šogad īpaši lutina. Arī “Latvijas valsts mežu” (LVM) tūrisma un atpūtas centrā “Ezernieki”, kas atrodas Madonas novada Indrānu pagastā, tā netrūkst. Tas piešķir vēl maģiskāku noskaņu skaistajai, meža ieskautajai vietai, kuru man bija iespēja iepazīt un izbaudīt.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
Vampīrs, donors vai mags – kāds ir tavs enerģētiskais tips?
Lasīt citas ziņas

Pati, pati pirmā doma, ierodoties LVM tūrisma un atpūtas centrā “Ezernieki”, – cik skaista stiklotā terase! No tās paveras brīnišķīgs skats uz apsnigušajām egļu un priežu galotnēm, kas slejas ap Salas ezeru. Noskaņu vēl īpašāku padara Ziemassvētku rotājumi un LVM tūrisma un atpūtas centra “Ezernieki” pārzines Sintijas Ozolas viesmīlība. Taču jāpiebilst, ka par to esmu pārliecinājusies jau vairākkārt, – jo tuvāk Latgalei, jo viesmīlīgāki cilvēki.

Tieku iepazīstināta ar telpām, nostāstiem un iespējām, ko apmeklētājiem sniedz šī skaistā vieta. Lielākoties “Ezerniekos” tiekot rīkotas kāzas, viņi varot uzņemt līdz pat 80 viesu, taču netrūkst arī klientu, kas rīko seminārus un citus pasākumus. Tāpat LVM tūrisma un atpūtas centru “Ezernieki” apmeklē ģimenes, pāri un draugu kompānijas, kas vēlas svinēt kādu sev īpašu notikumu vai vienkārši atpūsties no pilsētas burzmas, atslābinoties pirtiņā. Tieši blakus, kā jau minēju, atrodas ezers, ko iecienījuši gan vietējie iedzīvotāji, gan viesi. Ziemā ezerā tiekot izurbts āliņģis, lai auksto pelžu piekritēji var “atveldzēties” ledainajā ūdenī. Vasarā atpūtai ūdenī iespējams iznomāt ne vien laivas, bet arī supdēļus.

CITI ŠOBRĪD LASA
Telpu interjerā dominē koks, pa logiem paveras skats uz neskarto dabu – ezeru, mežu, sniega klātajām pļavām un meža zvēru iemītajām pēdiņām prāvajā sniega kārtā.

Numuriņi ir iekārtoti ļoti gaumīgi. LVM tūrisma un atpūtas centrā “Ezernieki” apmeklētājiem pieejamas istabiņas trīs dažādās ēkās. Katrā no tām pieejamas koplietošanas virtuves, kurās viesi var pagatavot sev tīkamas maltītes.

Lai gan LVM tūrisma un atpūtas centrs “Ezernieki” atrodas netālu no reģionālā autoceļa, to ieskauj klusums, kas ļauj netraucēti baudīt šīs vietas mieru. Šķiet, ka laiks mazliet apstājas un pulksteņa rādītāji uz priekšu kustas mazliet lēnāk, nekā ierasts.

Ko vēl iespējams apskatīt?

Daudziem, protams, varētu rasties jautājumi, ko vēl šajā apkaimē iespējams baudīt, ko darīt, ko apskatīt. Un, protams, ieguvu atbildes arī uz šiem jautājumiem.

Jāsāk laikam ar nostāstiem apvīto Kapu ezeru. Tas atrodas tieši līdzās Salas ezeram, kuru ar Kapu ezeru savieno neliels kanāliņš. Ezera nosaukums vietējiem iedzīvotājiem (taču domāju, ka ne tikai vietējiem), ir ne visai tīkams īpaši tāpēc, ka salīdzinoši nesen tas saukts par Visagala ezeru, taču pārdēvēts. Iespējams, ka iemesls nosaukuma maiņai varētu būt kapi, kas atrodas netālu no tā. Citi esot dzirdējuši minējumus, ka zem tā reiz atradušās kapenes, taču, neskatoties uz to, uz ezeru dodas gan pelžu cienītāji, gan makšķernieki.

Kad kļuva mazliet tumšāks, devos uz Lubānu, lai apskatītu pilsētu, kas ietērpta svētku rotājumos – bildes aplūkojamas fotogalerijā. Arī pilsēta svētdienas vakarā bija gandrīz tikpat klusa kā LVM tūrisma un atpūtas centra “Ezernieki” apkārtne. Varēja vien manīt jauniešus, kas bija nodevušies hokeja spēlei īpaši izveidotā slidošanas laukumā, kā arī kādu ģimeni, kas ar bērniem bija devusies uz iecienīto baznīcas kalniņu, lai laistos pa to lejup. Jā, Lubānā ir divas baznīcas – luterāņu un katoļu.

Reklāma
Reklāma

Dzirdēju arī stāstu, ka uz luterāņu baznīcu reiz devušies spoku mednieki, jo klīdušas runas, ka tur spokojoties.

Viņu apmeklējuma laikā bērni, kas tajā brīdī pavadījuši laiku uz kalniņa, ieraudzījuši, ka no baznīcas tumsā spīd neparastas gaismas, un sabijušies, taču pārliecība par spokiem tagad noteikti viņos ir neapgāžama.

Ko var darīt Lubānā? Pirmkārt, apskatīt pašas pilsētas mantojumu, ēkas. Otrkārt, ne viens vien man stāstīja par Lubānas patriotu Māri Valaini, kurš reiz ieguvis “Latvijas Lepnuma” nomināciju “Novadnieks”. Viņš Lubānā esot ierīkojis distanču slēpošanas trasi, par ko priecājas aktīvās atpūtas cienītāji. Treškārt, pieaugušie var izbaudīt vīna degustāciju Lubānas vīnotavā, kas atrodas bijušās Lubānas muižas klētī.

Netrūkst arī apskates objektu vai atpūtas iespēju mazliet ārpus Lubānas. Netālu atrodas LVM kokaudzētava “Podiņi”, kas ir viena no modernākajām Baltijā. Tur interesentiem tiekot organizētas ekskursijas. Pašreizējās situācijas kontekstā interesanti būtu iebraukt arī Oskara Kalpaka dzimtajās mājās “Liepsalas”, kur apskatāms ne vien skulptūru dārzs, lūgšanu akmens, bet arī daudz kas cits. Oskars Kalpaks bija Latvijas Bruņoto spēku pirmais virspavēlnieks.

Tāpat nesteidzīgas pastaigas baudāmas Teirumnīku purva takā. Purvu šajā novadā netrūkstot, stāsta vietējie iedzīvotāji, tāpat kā dzērveņu krājumi viņu un citu vietējo iedzīvotāju mājās. Jāpiemin arī tāds interesants apskates objekts kā akmeņu parks “Vaidavas”, kurā izvietoti ap 4000 akmeņu 2 hektāru platībā. Bērniem varētu patikt “Spoku namiņš”, kas atrodas tieši turpat.

Ļoti noderīgi, ka lielākā daļa informācijas par apskates objektiem ir apkopota arī  LVM  tūrisma un atpūtas centra “Ezernieki” numuriņos, ja nu kāds vēlas iepazīt apkārtni mazliet vairāk un tuvāk.

Īpašais, ko šī vieta sniedz

Vēlos vēlreiz uzsvērt, ka gan LVM tūrisma un atpūtas centrā “Ezernieki”, gan šīs lieliskās vietas apkārtnē ir jūtams neizsakāmi liels miers.

Rodas sajūta, ka nav, kur steigties. Tā ir sajūta, kas mūsu ikdienas steigā dažkārt ir tik ļoti nepieciešama.

Tā ir iespēja būt vietā, kur darba ir tik neskarta un miers tik nesamākslots. Vieta, kur kaut uz neilgu, bet īpašu brīdi pabūt vienam vai ar tuvākajiem, draugiem, lai vienkārši būtu kopā un baudītu. Baudītu dabu, baudītu mieru, vienam otra klātbūtni vietā, kur, kā jau teicu, laiks mazliet apstājas.

SAISTĪTIE RAKSTI