Foto: AFP/Scanpix/LETA

“Nozagt klozetpodu un mirt.” Zelenskis izsmej Krievijas armijas karavīrus 0

Krievijas plāni ieņemt Ukrainas dienvidus, lai iegūtu piekļuvi Moldovas robežai, liecina, ka iebrukums Ukrainā ir tikai sākums, bet turpmāk Krievija grib sagrābt citas valstis, paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Reklāma
Reklāma
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 1
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Kokteilis
Vampīrs, donors vai mags – kāds ir tavs enerģētiskais tips?
Lasīt citas ziņas

“Šodien, atsaucoties uz Krievijas militārpersonām, tika izplatīta ziņa, ka viņu uzdevums šodien it kā ir nodibināt kontroli pār Ukrainas dienvidiem un iegūt piekļuvi Moldovas robežai. Un it kā tur, Moldovā, tiek pārkāptas krievvalodīgo tiesības. Nu ko, tas tikai apstiprina, ko jau ne reizi vien esmu teicis – Krievijas iebrukums Ukrainā bija domāts tikai kā sākums, bet turpmāk viņi grib sagrābt arī citas valstis,” piektdienas vakarā ierakstītajā videouzrunā sacīja Zelenskis.

Viņš uzsvēra, ka Ukraina aizstāvēsies tik ilgi, cik būs nepieciešams, lai salauztu šo Krievijas ambīciju.
CITI ŠOBRĪD LASA

Zelenskis teica, ka visām tautām ir jābūt kopā ar Ukrainu un jāpalīdz Ukrainai, jo tā ir kļuvusi par pirmo Krievijas uzbrukuma mērķi.

“Bet kurš būs nākamais? Ja tas, kurš var izrādīties nākamais, šodien grib palikt neitrāls, lai kaut ko nezaudētu, tad tā īstenībā ir visriskantākā likme. Jo jūs zaudēsiet visu,” brīdināja Ukrainas prezidents.

Saistībā ar Krievijas amatpersonu izteikumiem par krievvalodīgo tiesību apspiešanu citās valstīs Zelenskis teica, ka Krievijai būtu jāsatraucas par krievvalodīgo tiesībām pašā Krievijā, kur nav vārda brīvības, izvēles brīvības un nav tiesību uz atšķirīgu viedokli.

“Kur zeļ nabadzība un kur cilvēka dzīvība nav nekā vērta. Tik lielā mērā, ka viņi brauc pie mums, brauc uz karu, lai nozagtu kaut ko, kas atgādina normālu dzīvi.

Ziniet kā agrāk teica par pašu lielāko sapni – ieraudzīt Parīzi un mirt. Bet no viņu uzvedības tagad ir vienkārši šoks.

Jo viņu sapnis tagad ir nozagt klozetpodu un mirt,” sacīja Ukrainas prezidents.

Jau vēstīts, ka Krievijas Centrālā militārā apgabala komandiera pienākumu izpildītājs ģenerālmajors Rustams Minnikajevs piektdien paziņoja, ka Krievijas iebrukuma Ukrainā otrā posma mērķis ir “nodibināt pilnīgu kontroli pār Donbasu un Dienvidukrainu”, kā arī “nodrošināt koridoru uz Krimu”.

Runājot Sverdlovskas apgabala aizsardzības rūpniecības uzņēmumu savienības sanāksmē, Minnikajevs arī sacīja, ka “kontrole pār Ukrainas dienvidiem – tā ir vēl viena izeja uz Piedņestru, kur arī tiek konstatēti krievvalodīgo iedzīvotāju apspiešanas fakti”.

Saistībā ar šiem Minnikajeva izteikumiem uz Moldovas Ārlietu ministriju tika izsaukts Krievijas vēstnieks, kuram tika izteikts protests.

SAISTĪTIE RAKSTI