Evika Siliņa
Evika Siliņa
FOTO: Evika Siliņa/Twitter

Visus cilvēkus uzskata par potenciāliem blēžiem? Siliņu kritizē par likumprojektu, kas paredz obligātu ienākumu deklarācijas iesniegšanu 194

“Apvienotais saraksts” (AS) deputāti iesnieguši pieprasījumu Ministru prezidentei Evikai Siliņai (JV), prasot skaidrot obligātās iedzīvotāju ienākumu deklarēšanas likumprojekta pamatotību un lietderību, informēja AS pārstāve Mudrīte Grundule.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Situācija mainās pa stundām!” Saņemti divi pilnīgi pretēji ziņojumi no frontes. Kurš melo?
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo! 13
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās
Lasīt citas ziņas
Siliņas valdības piedāvātās obligātās iedzīvotāju ienākumu deklarēšanas modelī paredzētie regulējumi “draud ar būtisku birokrātijas pieaugumu un sīkumainu iedzīvotāju kontroli”, pauž opozīcijas politiķi.

“Lai arī vēlme ierobežot ēnu ekonomiku ir atbalstāma, valdības piedāvātie risinājumi ir nesamērīgi. Tā vietā, lai ierobežotu un apkarotu nodokļu nemaksāšanu nozarēs, kur acīmredzama pelēkas naudas aprite ir mērāma miljonos, valdība izvēlas uzlikt birokrātisku slogu daudziem tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju,” teikts AS paziņojumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Partiju apvienības ieskatā “ārkārtīgi pretrunīgi vērtējamie” priekšlikumi par nelielu dāvanu deklarēšanu vai ierobežojumi pārskaitījumiem ģimenes locekļu starpā “automātiski padarītu par potenciāliem likuma pārkāpējiem un aizdomās turamajiem teju visus Latvijas iedzīvotājus”, pauž AS.

Opozicionāri atzīmē, ka nav atbildes par deklarēšanas praktisku iespējamību visām iedzīvotāju grupām, kā arī nav skaidrs, cik dārgi valstij izmaksās tās ieviešana un kontrole.

Šādu regulējumu izpildei būtu nepieciešams būtisks VID un citu kontrolējošo dienestu administratīvās jaudas jeb liels ierēdņu skaita un tam paredzēto līdzekļu pieaugums, uzsvērts AS paziņojumā, kurā aicināts līdzekļus neizniekot “bezjēdzīgā un sīkumainā iedzīvotāju ikdienas dzīves kontrolē”.

AS Saeimas frakcijas vadītājs Edgars Tavars uzsver, ka “Siliņas valdība izvēlējusies dot sabiedrībai pilnīgi aplamu signālu”.

“Pretēji solītajai birokrātijas samazināšanai tiek veidoti jauni superbirokrātijas mudžekļi, netieši pasakot, ka visus Latvijas cilvēkus uzskata par potenciāliem krāpniekiem un blēžiem. Efektīva ēnu ekonomikas apkarošana prasa kompetenci un apņēmību, šo īpašību acīmredzot valdībai trūkst, tāpēc tā dodas sev tik ierastajā birokratizācijas un pārregulācijas virzienā,” akcentē Tavars.

Kā ziņots, ikgadējs vispārējs iedzīvotāju ienākumu deklarēšanās pienākums būs spēkā no 2025.gada par 2024. taksācijas gadu, paredz valdības atbalstītie grozījumi Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likumā, ar kuriem plānots pilnveidot vispārējo ienākumu deklarēšanas sistēmu.

Reklāma
Reklāma

Ar likumprojektu paredzēts noteikt, ka deklarācija nebūs jāsniedz, ja no citas fiziskās personas taksācijas gadā būs saņemti ar nodokli neapliekami ienākumi, kas nepārsniedz 100 eiro.

Par grozījumiem vēl būs jābalso Saeimā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.