Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Zemgalē autoceļu selektīvā vienkārtas virsmas apstrāde šogad veikta uz 11 ceļiem0


Attēlam ir ilustratīvs nozīme
Attēlam ir ilustratīvs nozīme
Foto: Latvijas Valsts ceļi

Autoceļu kalpošanas laika un braukšanas apstākļu uzlabošanai šogad VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) Zemgales reģionā autoceļu selektīvo vienkārtas virsmas apstrādi veicis uz 11 valsts autoceļiem ar asfalta segumu vairāk nekā 73 000 kvadrātmetru platībā, aģentūru LETA informēja LAU.

Šogad Zemgalē darbi izpildīti atsevišķos posmos uz asfalta seguma valsts vietējiem autoceļiem Apšusala-Vilkukrogs, Jēkabpils-Dignāja-Ilūkste, pievedceļa karjeram “Aiviekste”, Madona-Ļaudona(Lazdona)-Jēkabpils, Sunākste-Zilkalne, Tenči-Daudzeva-Vīgante, Dobele-Lestene-Tukums, Siliņi-Krievgaļi-Lietuvas robeža, Vecsaule-Rudzi-Code, Bauska-Katrīnas, kā arī Pūri-Bramberģe-Ginduļi.

Selektīvās vienkārtas virsmas apstrādi galvenokārt veic, lai pagarinātu autoceļa seguma kalpošanas laiku un uzlabotu braukšanas apstākļus autovadītājiem. Darbu rezultātā tiek nodrošināta autoceļa seguma ūdensnecaurlaidība un uzlabota satiksmes drošība kopumā. Virsmas apstrādes darbi tiek veikti vasaras sezonā un to izpildes laiks ir atkarīgs no gaisa temperatūras, nokrišņiem un citiem faktoriem, kas var ietekmēt darba kvalitāti.

Saistītie raksti

Ceļu remontdarbiem ikviens var sekot līdzi tiešsaistes režīmā aplikācijā “Waze” un VAS “Latvijas valsts ceļi” (LVC) mājaslapā attēlotajā kartē “www.lvceli.lv”.

LAU veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 kilometri, no tiem 9129 kilometri autoceļu ir ar melno segumu un 10 989 kilometri ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.