Sports
Ziemas sports

Ziemas nav, bet Siguldā notikušas pirmās slēpošanas sacensības šogad0


Par spīti pilnīgi neziemīgajiem laika apstākļiem, Siguldā var ne tikai slēpot, bet pat rīkot sacensības distanču slēpošanā.
Par spīti pilnīgi neziemīgajiem laika apstākļiem, Siguldā var ne tikai slēpot, bet pat rīkot sacensības distanču slēpošanā.
Publicitātes foto

Lai gan ziemas mūs ar gadalaikam raksturīgiem laika apstākļiem nelutina un sniega joprojām nav, ceturtdien Siguldā “Fischer Slēpošanas centrā” tika aizvadītas 2020. gada pirmās sacensības distanču slēpošanā.

Spītējot nepastāvīgiem laikapstākļiem sacensībās “S! – Slēpo 2020” seriāla pirmajā posmā uz starta stājās 99 visu vecumu dalībnieki. Piedalījās ne tikai slēpošanas entuziasti no Siguldas novada, bet arī no Rīgas, Ogres un Daugavpils.

Laikapstākļi šajā sezonā apgrūtina gan distanču, gan kalnu slēpošanas trašu darbību, tomēr “Fischer Slēpošanas centrā” sniegs ir pieejams. Tiesa, sacensību distanču garums tika saīsināts un piemērots pieejamam sniega daudzumam trasē, dalībniekiem atkarībā no vecuma grupas slēpojot noteiktu apļu skaitu no 200 metriem līdz 1,2 kilometriem.

Slēpošanas sacensības Siguldā

Šajā sezonā plānoti vēl divi sacensību “S!-Slēpo 2020” posmi, divi Latvijas mēroga sacensību “S!-Fischer 2020” ziemas skolēnu čempionāta posmi, kā arī Latvijas čempionāta distanču slēpošanā viens no posmiem.

Trasē sniegu izdevās nodrošināt, pateicoties sniega ražošanas iespējām trasē, kā arī veidojot sniega rezerves, kas tika izmantotas sniega papildināšanai. Kopumā tas devis iespēju nodrošināt slēpošanas iespējas ne tikai sacensībās, bet arī individuāliem apmeklētājiem, Siguldas sporta skolas audzēkņiem treniņprocesa nodrošināšanai un Siguldas novada skolu slēpošanai sporta stundu ietvaros.

Saistītie raksti

“Fischer Slēpošanas centrs” ir Austrumeiropā pirmā mākslīgi saldētā distanču slēpošanas trase, zem kuras seguma izbūvēta saldējošā sistēma, kas ļauj uzturēt sniega segumu un uzsākt distanču slēpošanas sezonu ātrāk, kā arī nodrošināt tās nepārtrauktu darbību mainīgos laikapstākļos.

Ziemā apmeklētājiem tiek piedāvāta apgaismota distanču slēpošanas trase 1,25 kilometru garumā. Dabīgos sniega apstākļos trasi iespējams izveidot pat līdz deviņiem kilometriem.

LA.lv