Foto no personīgā arhīva

Zigmunds Vilnis – latvietis, kurš no ledus veido Somijas karti un zīmē komiksus 0

Veselu mēnesi pāvilostnieks, pieredzējušais sniega, ledus un smilšu skulptūru veidotājs un gleznotājs Zigmunds Vilnis pabija Somijā, lai radoši strādātu. Kā viņš atzīst, tā bija atslēgšanās no ikdienas un iespēja realizēt savas mākslinieciskās ieceres. Zigmunds ledus un sniega skulptūru festivālos ir piedalījies daudzās valstīs – Norvēģijā, Somijā, Šveicē, Francijā, Itālijā, Igaunijā, Krievijā, Ķīnā, Kanādā un citās.

Reklāma
Reklāma
13 pazīmes, kas liecina – tavs partneris ir “toksisks” un zog tavu laimi 9
Ukrainas galvenais izlūks palika dzīvs – detaļas, kā Kijivai izdevās izjaukt “Putina vilku suņa” atentātu pret Budanovu
Kokteilis
Šajos 5 datumos dzimušas īstas kompānijas dvēseles, viņi burtiski izstaro gaismu visur, kur iet
Lasīt citas ziņas

Viņa sapnis ir pabūt arī Argentīnā, bet tur vajadzīgi krietni vien lieli līdzekļi, lai šo braucienu realizētu. Uz sniega figūru festivālu gribētu arī doties uz Naijoro, Japānā – mākslinieks ar turieniešiem strādājis kopā festivālā Hamēnlinnā. Japānā un tieši Naijoro ir ļoti senas tradīcijas ledus un sniega mākslai.

Arī zirgu uzglezno
“Pabiju Somijas vidienē, netālu no Jarvilinnas ,mākslinieku rezidencē. Galvenā ēka ir veca muiža, un vasarā es tur jau esmu bijis. Ar saimnieku ievirzīju sarunas par darbošanos namā, un viss izdevās. Tur bija galvenokārt pārstāvji no Somijas, bet bija arī no Japānas, Slovēnijas un es no Latvijas. Rezidence ziemas mēnešos ir tukšāka. Es ļoti daudz darbojos ar domu kādreiz realizēt un izdot komiksu grāmatu. Ja Latvijā būs interese, tad te realizēšu, ja nē – būs jātulko un kaut kur citur jāizdod. Tas bija galvenais mērķis, kāpēc pabiju mākslinieku rezidencē,” stāstu sāk Zigmunds un paturpina, ka šajā radošajā namā mākslinieki nodarbojas ar dažādām lietām – glezniecību, tēlniecību, metālliešanu, metālkalšanu, stikla apstrādi un vēl daudz ko citu. Tur bijis pilnīgs klusums un radoši varēja strādāt. „Es arī tur gleznoju un zīmēju. Man tagad ir radošais posms, kad patīk zīmēt un gleznot portretus. Taču es tur uzgleznoju arī zirgu – pavisam konkrētu. Izmantoju iespēju.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Brīvdienās tur esot notikuši pasākumi un atvērto durvju dienas – darbnīcas dažādiem interesentiem. Kā Zigis saka, ļoooti dziļi lauki, bet tik daudz ieinteresēto radušies. Dzīve Somijā ir tik sakārtota, ka viņi brīvdienās izvēlās, kur braukt un ko darīt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.