Foto: FUCKtograff/Shutterstock

“Mēs visi cietīsim”: brīdina, ka Krievija var radīt “ekoloģisku haosu” Baltijas jūrā 63

Krievija izmanto vecus naftas tankkuģus, tāpēc tā var radīt ekoloģisku katastrofu Baltijas jūrā, brīdinājis Zviedrijas ārlietu ministrs Tobiass Billstrēms, raksta The Guardian.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
Lasīt citas ziņas

“Mēs visi cietīsim, ja radīsies nopietnas problēmas sadursmes vai naftas noplūdes dēļ no kāda no šiem kuģiem, kas daudzos gadījumos ir nederīgi kuģošanai vai ļoti tuvu tam, lai būtu nederīgi kuģošanai.Tas, ka tie pārvadā naftu, kas veicina Krievijas agresiju pret Ukrainu, ir pietiekami slikti. Bet vēl sliktāk ir tas, ka Krievijai acīmredzot ne mazākajā mērā nerūp tas, ka šie kuģi var radīt nopietnus vides postījumus jūrā,” teica Billstrēms.

Viņš piebilda, ka katra valsts, kas ir Starptautiskās Jūrniecības organizācijas dalībvalsts, ir atbildīga par SJO noteikumu un regulējumu ievērošanu un tai ir tiesības pieprasīt, lai kuģa, kas atzīts par nederīgu kuģošanai, kapteinis pirms iziešanas no ostas veiktu attiecīgus pasākumus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Zviedrija aicina ieviest jaunus noteikumus un izpildes mehānismus, lai novērstu to, ka novecojošā un neapdrošinātā Krievijas ēnu flote izraisa vides katastrofu.

Aptuveni puse no visas Krievijas naftas, kas tiek transportēta pa jūru, šķērso Baltijas jūru un Dānijas ūdeņus, un bieži vien nav skaidrs, kas ir tās īpašnieki.

Šī flote rada milzīgus ienākumus Krievijas kara mašinērijai, apejot Rietumu sankcijas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.