×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
27. maijs, 2018
Drukāt

Berlīnē notiek AfD atbalstītāju un pretinieku demonstrācijas (1)

Demonstrācija Vācijā. EPA/LETADemonstrācija Vācijā. EPA/LETA

Berlīnē svētdien notiek eiroskeptiķu partijas “Alternatīva Vācijai” (AfD) atbalstītāju un viņu pretinieku demonstrācijas, kas raisījušas bažas par iespējamo vardarbību.

Lai nošķirtu AfD piekritējus no viņu pretiniekiem, mobilizēti apmēram 2000 policistu, tostarp no citām Vācijas vietām.

Policija iepriekš bija brīdinājusi, ka nepieciešamības gadījumā lietos piparu gāzi, un vienā no laukumiem tā arī lietota, lai novērstu protestētāju mēģinājumus nogāzt nožogojumus, kas novietoti, lai šķirtu pretējās nometnes.

Citviet ar pirotehniku aizdedzinātas divas atkritumu urnas. ievainojot vienu demonstranti.
Policija paziņojusi, ka AfD mītiņā un gājienā piedalās vairāk nekā 5000 cilvēku, bet pretinieku demonstrācijas pulcējušies kopā vairāk nekā 25 000 dalībnieku.

Nesot Vācijas karogus un plakātus ar uzrakstiem “Nē islāmam Vācijā”, AFD gājiena dalībnieki devās no Berlīnes centrālās dzelzceļa stacijas uz kilometru attālajiem Brandenburgas vārtiem.

AfD pretinieku alianse, kurā apvienojušies politiķi, imigrantu tiesību aizstāvji, teātru trupas, deju klubi un to publika, seksuālo minoritāšu organizācijas un arodbiedrības, bija solījusi apturēt eiroskeptiķu gājienu.

AfD pretinieki pieteikuši vismaz 13 kontrdemonstrācijas un cita veida akcijas.

Pret AfD vērstas protesta akcijas notiek arī uz laivām Šprē upē un uz kravas automašīnu platformām Berlīnes ielās, ko sponsorē slavenie Berlīnes naktsklubi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu Merkelei vēl vajag pagaidīt un salaist iekšā vēl. Stulbie politiķi-kas izdabā kaut kam un grib izskatīties labāki uz normālu cilvēku rēķina. Tas jau sen ir, bija zināms, pie kā šitas viss novedīs. Un tas jau tikai sākums.

Draugiem Facebook Twitter Google+