×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. marts, 2015
Drukāt

14 gadu laikā Latviju pametuši 238 000 cilvēku, lēš EM (14)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Pēdējo 14 gadu laikā Latviju pametuši 238 tūkstoši cilvēku, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) apkopotie dati.

EM Tautsaimniecības struktūrpolitikas departamenta direktors Oļegs Barānovs trešdien Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē sacīja, ka kopumā no 2000. līdz 2014.gadam iedzīvotāju skaits valstī sarucis par 16%. “Divas trešdaļas no tiem ir tieši emigrācijas dēļ,” viņš piebilda.

Barānovs informēja, ka emigrācijas vilnis Latvijā sācies 2009.gadā, un kopš tā laika no mūsu valsts uz dzīvi ārzemēs devušies 125 tūkstoši cilvēku. Pozitīvā tendence esot, ka no 2011.gada izbraukušo skaits samazinājies, savukārt pieaugusi imigrācija, tomēr tā neesot tik strauja kā emigrācija.

Galvenie iemesli, kuru dēļ latvieši būtu gatavi atgriezties dzimtenē, ir iespēja atrast darbu ar pienācīgu atalgojumu, secinājusi EM. Aprēķini liecina, ka būtiskākā atgriešanās Latvijā varētu notikt, kad minimālā alga Latvijā būtu vienlīdzīga tām Eiropas Savienības (ES) valstīm, uz kurām cilvēki emigrējuši.

EM pārstāvji trešdien Saeimas komisiju iepazīstināja ar reemigrācijas atbalsta pasākumu plānu.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Aivars>Ivars Graudums Atbildēt

  Diemžēl,latviešu Latvijā nav 100 miljonu!

 2. Par ko tad slavēsim? Par 75 eiro neapliekamo minimumu,par veselības apdrošināšanas neesamību,par to,ka nav kārtībā pat trauksmes apziņošanas sistēma vai par padomju atjaunošanu valsts uzņēmumos?

 3. Jā,emigrācija mazinās Atbildēt

  Pērn no Latvijas aizbraukuši tikai”nieka” 22 600 iedzīvotāju!
  Skat.”Pērn mazinājusies emigrācija-no Latvijas aizbraukuši 22 600 iedzīvotāju”,Saistītie raksti,LA,11.03.2015.

 4. Pilnībā piekrītu,taču... Atbildēt

  Minimālā alga Latvijā būs vienlīdzīga tām Eiropas Savienības (ES) valstīm,uz kurām cilvēki emigrējuši,tad,kad arī Latvija atgriezīsies pie progresīvās nodokļu sistēmas,nevis samazinās nodokļus bagātajiem uz nabagu rēķina!

 5. Pateicoties,galvenokārt,ES valstīm pilnīgi pretējai-regresīvai nodokļu politikai! Aizbraukt taču turpina joprojām!

 6. mudaki—jus paskataas valsts statistikas datos–turap 80% aizbraukusho ir jaunieshi,a jums dundukiem smadzenu tik vien kaa iemacities vienu vardu un tauret kaa eezeliem—krievi,krievi

 7. No tiem ir nelatviesi?

 8. Varu piekrist tev tikai daļēji, jo nav vairs 1930.gads, bet gan ir 2015. gads! Būtiski mainījies iedzīvotāju skaits laukos un pilsētās: ja 1930. gadā laukos dzīvoja 2/3, bet pilsētās 1/3, tad 2015. gadā ir otrādi – 2/3 dzīvo pilsētās. 1930. gada paaudzei asinīs bija darba tikums, reti kurš baidījās no fiziska darba laukos, jo pārtiku toreiz vēl neražoja ar industriālām metodēm, nebija tik daudz tehnikas un mehanizācijas, tāpēc visur vajadzēja darba rokas. 2015. gada paaudzei darba tikums ir stipri zemāks, šodien gribam ar mazāku fizisku un garīgu piepūli tikt pie lielākas algas, bet industrializācija un mehanizācija ir radījusi daudz liekas darba rokas. Piekrītu, ka mazās zemnieku saimniecības ir tā rezerve, ko valdība neizmanto, lai ievērojami mazinātu bezdarbu laukos un ka bankas diktē noteikumus valdībai. Bet Brigmanis, kā jau bijušais komunists ir lielražošanas atbalstītājs, kas automātiski nozīmē
  tur bezdarba pieaugumu un līdz ar to cilvēki ir spiesti pamest laukus un arī valsti. Šai jautājumā mūsu domas sakrīt, tomēr saprātīga lauku ekonomiskā politika emigrāciju gan mazinātu, bet nevis to apturētu.

 9. ivaram graudumam Atbildēt

  Krievi ir kādi 60 % no aizbraukušajiem, tā ka nav ļaunuma bez labuma.

 10. Ja gadā kādi 10% iedzīvotāju migrē pie atvērtām robežām, tad tas nav nekas tāds, par ko te jāvaimanā.
  Emigrācija notiek visur pasaulē un demokrātijas apstākļos tas ir tikai normāli. Tā ir tā cilvēku daļa valstī,
  kas meklē sev labāku dzīvi citā valstī, kur augstākas sociālās garantijas un darba algas. Viņiem sava valsts
  ir pavisam otršķirīgs jautājums, bet uzrodas atkal tādi, kas šo faktu izmanto politiskiem mērķiem un nu viņiem ir temats, lai kritizētu pie varas esošos. Tā ka zināmā mērā tas viss ir politisks teātris, nekas vairāk.

  • Dumjš esi vai? Trīsdesmioto gadu beigās, kad visā pasaulē arī bija superkrīze, Latvijā ekonomika zēla un plauka, neviens nebrauca projām, bet gan bija pilns ar viesstrādniekiem, poļiem un lietuviešiem. Visiem darba pietika un tikai pateicoties Ulmaņa ekonomikas un īpaši lauksaimniecības reformām, kad tika goda vietā celtas mazās zemnieku saimniecības. Tas ir paradoksāli, ka visu šo unikālo pieredzi mūsu politiķi(?) nav pratuši izmantot, apbrīnojamā stulbumā atsakās atzīt un turpina graut valsts ekonomiku, izdabājot bankām. Tas ir vēl nepieredzēts fantastisks trulums augstākajā mērā un Brigmaņa partija , kas desmitiem gadu ir vadījusi lauksaimniecības politiku Latvijā ir par to atbildīga un īpaši trulenis un hameleons Brigmanis personīgi.

 11. Un cik no azbrauceejiem ir kolonisti,krievi?

 12. man gan liekas ka, ne 1miljons, bet 2 miljoni, jo uz papīra propagandas nolūkos jau visu ko var uzrakstīt!

 13. man gan liekās ka ne 238 000 bet gan 1 000 000

Draugiem Facebook Twitter Google+