Sports
Citi sporta veidi

150 000 prēmija konkurentam par atdotu uzvaru – skandāls profesionālajā riteņbraukšanā0


Olimpiskajam čempionam un tagad “Astana” komandas menedžeris Aleksandram Vinokurovam par uzvaras nopirkšanu Lježas – Bastoņas – Lježas velobraucienā draud pat cietumsods.
Olimpiskajam čempionam un tagad “Astana” komandas menedžeris Aleksandram Vinokurovam par uzvaras nopirkšanu Lježas – Bastoņas – Lježas velobraucienā draud pat cietumsods.
Foto: Sputnik/Scanpix/LETA

Bijušais olimpiskais čempions šosejas riteņbraukšanā Aleksandrs Vinokurovs un Aleksandrs Kolobņevs apsūdzēti velobrauciena rezultāta ietekmēšanā, par ko viņi var saņemt pat sešu mēnešu ieslodzījumu.

Kazahstānas riteņbraucējs Vinokurovs 2010.gadā uzvarēja slavenajā Lježas-Bastoņas-Lježas velobraucienā, par sešām sekundēm finišā apsteidzot krievu Kolobņevu. Vinokurovs tajā sezonā startēja “Astana” vienībā, bet Kolobņevs bija “Kajtuša” komandas sastāvā.

Abi riteņbraucēji gan noliedz apsūdzību, ka Vinokurovs Kolobņevam samaksājis 150 000 eiro, lai ļautu uzvarēt velobraucienā.

Prokuratūra pieprasījusi Vinokurovam samaksāt arī 100 000 eiro naudas sodu, bet Kolobņevam piespriests uz pusi mazāks sods. Tāpat prokuratūra pieprasījusi ieturēt 150 000 eiro no Kolobņeva bankas konta.

Tiesa savu lēmumu paziņos 8.oktobrī.

Vinokurovs 2006.gadā triumfēja “Vuelta a Espana” velobraucienā, bet laika posmā no 2003. līdz 2010.gadam uzvarēja četros “Tour de France” posmos. Pa vidu gan viņš izcieta divu gadu diskvalifikāciju par dopinga lietošanu 2007.gada Francijas tūres laikā.

Saistītie raksti

2009.gadā viņš atgriezās šosejā un trīs gadus vēlāk tika kronēts par olimpisko spēļu čempionu grupas braucienā. Viņa kontā ir arī olimpiskais sudrabs un divas pasaules čempionātu bronzas medaļas.

Šobrīd viņš strādā par menedžeri “Astana” komandā, kurā pavadīja lielāko daļu savas karjeras.

LA.lv