Mobilā versija
+0.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
29. decembris, 2015
Drukāt

1855. gada 29. decembrī

29dec_Kicbergs_2

Pirms 160 gadiem, 1855. gada 29. decembrī, lauku skrodera ģimenē netālu no Meizakilas, Latvijas pierobežā, piedzima igauņu rakstnieks un publicists, lugu un  stāstu autors Augusts Kicbergs.

Kicbergu mēdz godināt kā igauņu drāmas iedibinātāju, taču viņa vārds 19./20. gadsimta mijā saistīts arī ar Latviju, jo daļu mūža viņš pavadīja mūsu zemē. 19. gadsimta beigās rakstnieks strādāja par grāmatveža palīgu un kasieri barona fon Etingena Kalkūnes rauga un spirta fabrikā, Daugavpils novadā, pēc tam bija grāmatvedis vagonbūves rūpnīcā “Fēnikss” Rīgā. Viņa stāstus publicēšanai “Baltijas Vēstnesī” latviešu valodā tulkoja dzejnieks un publicists Mārtiņš Lapa. Lugas “Vilkatis” un “Viesulī” bija populāras latviešu teātros pirms Pirmā pasaules kara, bet 1921. gadā uz Nacionālā teātra skatuves uzveda arī Kicberga lugu “Elks”. Autors par to īpaši pateicās ar publikāciju “Teātra Vēstnesī”. Latviešu literatūrkritiķi viņu stila ziņā mēdza salīdzināt ar Rūdolfu Blaumani.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+