Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
7. oktobris, 2016
Drukāt

1886. gada 7. oktobrī

Laze

Pirms 130 gadiem, 1886. gada 7. oktobrī, Lubānas pagasta sīkzemnieka ģimenē piedzima nu jau likvidētās Latvijas cukura rūpniecības un cukurfabriku celtniecības organizētājs Jānis Laže.

Cukurbiešu kultūras perspektīvas Laže saskatīja jau pirms Pirmā pasaules kara, būdams mācību praksē Poltavas guberņā. Panākt, lai pie šīs kultūras ķertos arī latviešu zemnieki un tiktu nodibināti pārstrādes uzņēmumi – tas kļuva par Lažes mūža misiju, pie kuras īstenošanas viņš, laužot aizspriedumus un pārvarot neveiksmes, ķērās 1922. gadā, kad sāka strādāt Zemkopības ministrijā. Pirmais Latvijas cukurs tapa 1926. gadā. Pēc Jelgavas, pēc tam Krustpils un Liepājas cukurfabriku uzbūvēšanas Laži sāka dēvēt par “Latvijas cukurrūpniecības tēvu”. Viņš līdz 1940. gadam strādāja par Jelgavas cukurfabrikas direktoru, reizē pildot Valsts cukura monopola pārvaldes priekšnieka pienākumus. Pirmskara Latvijā Jānis Laže atkārtoti – 1929. un 1936. gadā – apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (2)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+