Mobilā versija
+4.2°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
9. jūnijs, 2016
Drukāt

1916. gada 9. jūnijā

9jun_Dzenis_2

Pirms 100 gadiem, 1916. gada 9. jūnijā, “Jaunākās Ziņas” par latviešu kultūras ļaužu gaitām, kamēr rit Pirmais pasaules karš: “Skulptors Burkards Dzenis nupat pabeidzis divus ievērojamus darbus: latviešu varoņa Frīdriha Brieža ģīmetni un “Žēlsirdīgā māsa”.

Abi šie darbi laikam cirsti marmorā. (..) Dzīva un interesanta ir Brieža portreja. Tas ir teicami, ka latviešu varoņu tēlus dara tuvus un paliekošus mākslas darbos. Skulptors Teodors Zaļkalns darina Brieža bareljefu, kurš laikam nāks arī pārdošanā. Janis Rozentāls no nesen pārciestās grūtās slimības atpūšas Somijā, turpat veselības nolūkā uzturas Jēkabs Duburs. Akadēmiķis Vilhelms Purvītis dzīvo Petrogradas tuvumā. Jānis Kuga vasaru pavadīs Rjazaņas guberņā, kur cītīgi strādā pie dažu dekorāciju skiču pagatavošanas. Viņš saņēmis pasūtījumu no Amerikā dzīvojošiem latviešiem, kas sataisās izrādīt veselu rindu latviešu oriģināldarbu. Daudzi no jauniem māksliniekiem pēc skolu beigšanas tiek iesaukti kara dienestā.”

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (68)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (5)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+