Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
27. septembris, 2013
Drukāt

1923. gada 27. septembrī

27sept_Kaupens_23

Pirms 90 gadiem, 1923. gada 27. septembrī, ap plkst. 23 naktī netālu no Daudzevas stacijas notika Latvijai sensacionāla un leģendāra pasažieru vilciena aplaupīšana.

 

Uz šaursliežu dzelzceļa līnijas sliedēm sakrautie baļķi lika vilcienam apstāties. No tumsas iznāca liela auguma vīrs maskā un sašāva vilciena mašīnistu kājā, kad tas, nostūmis baļķus, gribēja turpināt ceļu.

Tālāk bandīts devās pie pasažieriem vagonos, pavēlot atdot naudu, ieročus un vērtslietas. No pasta vagona tika paņemti tajā vestie 1300 lati. Tirgotāju Osīti, kurš vienīgais no pasažieriem mēģināja pretoties, laupītājs sašāva krūtīs. Viens vīrs aplaupīja 70 cilvēku, no kuriem astoņiem bija revolveri, kurus tie neuzdrīkstējās izmantot. Kādi trīs bandīta izpalīgi tikmēr gaidīja atstatu mežmalā. Ļaundari devās Lietuvas robežas virzienā ar zeltlietām un ap 3 miljoniem Latvijas rubļu. Šo noziegumu atrisināja tikai pēc trim gadiem. Vainīgais, protams, bija slavenais Ansis Kaupēns.

 

 

Pievienot komentāru

Gruzijā nošauts cilvēks, kurš mēģinājis iekļūt NATO objektā (2)Gruzijā svētdien nošauts cilvēks, kurš nelikumīgi mēģinājis iekļūt stingri apsargātajā Gruzijas-NATO mācību centrā, netālu no galvaspilsētas Tbilisi, pirmdien pavēstīja Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+