Mobilā versija
0.0°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
27. septembris, 2013
Drukāt

1923. gada 27. septembrī

27sept_Kaupens_23

Pirms 90 gadiem, 1923. gada 27. septembrī, ap plkst. 23 naktī netālu no Daudzevas stacijas notika Latvijai sensacionāla un leģendāra pasažieru vilciena aplaupīšana.

 

Uz šaursliežu dzelzceļa līnijas sliedēm sakrautie baļķi lika vilcienam apstāties. No tumsas iznāca liela auguma vīrs maskā un sašāva vilciena mašīnistu kājā, kad tas, nostūmis baļķus, gribēja turpināt ceļu.

Tālāk bandīts devās pie pasažieriem vagonos, pavēlot atdot naudu, ieročus un vērtslietas. No pasta vagona tika paņemti tajā vestie 1300 lati. Tirgotāju Osīti, kurš vienīgais no pasažieriem mēģināja pretoties, laupītājs sašāva krūtīs. Viens vīrs aplaupīja 70 cilvēku, no kuriem astoņiem bija revolveri, kurus tie neuzdrīkstējās izmantot. Kādi trīs bandīta izpalīgi tikmēr gaidīja atstatu mežmalā. Ļaundari devās Lietuvas robežas virzienā ar zeltlietām un ap 3 miljoniem Latvijas rubļu. Šo noziegumu atrisināja tikai pēc trim gadiem. Vainīgais, protams, bija slavenais Ansis Kaupēns.

 

 

Pievienot komentāru

Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+