Mobilā versija
-1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
27. jūnijs, 2014
Drukāt

1924. gada 27. jūnijā

27jun_Tervete_2

Pirms 90 gadiem, 1924. gada 27. jūnijā, Kalnamuižā, ”klusā stūrītī”, kā toreiz rakstīja, tika dibināta Sarkanā Krusta Tērvetes plaušu tuberkulozes sanatorija.

Tās pirmā gada darbības bilance – 162 slimnieki, no kuriem 90 pilnībā izveseļojušies, bet 16 miruši. Mediķi sūdzējās, ka daži savus slimos tuviniekus atvedot tikai tad, kad tie jau miršanas stadijā un nekāda sanatorija vairs nespēj līdzēt. Tuberkuloze 20. gadsimta sākumā bija samērā izplatīta un grūti ārstējama slimība, no kuras dziedināties turīgie pilsoņi parasti devās uz Šveici vai citiem Eiropas kalnu apvidiem. Tērvetes sanatorijai priežu mežā vajadzēja padarīt ārstniecību daudz pieejamāku. Sākumā sanatorijā bija 40 gultasvietu, bet 1939. gadā jau 300. Kad 1932. gadā uzbūvēja jauno korpusu, Tērvete bija sava laika modernākā un lielākā plaušu dziednīca Baltijā. Mūsdienās kompleksā atrodas rehabilitācijas centrs “Tērvete”.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (19)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Polijā traģiskā avārijā iekļuvusi kravas automašīna no Latvijas (1)Kravas automašīna no Latvijas Polijā iekļuvusi avārijā, kurā gājuši bojā trīs cilvēki, vēsta Polijas mediji. Avārija notikusi pie Dibku ciemata.
Draugiem Facebook Twitter Google+