Mobilā versija
+6.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
13. novembris, 2013
Drukāt

1933. gada 13. novembrī

13nov_Vacietis_2

Pirms 80 gadiem, 1933. gada 13. novembrī, Valkas apriņķa kalpa ģimenē piedzima dzejnieks Ojārs Vācietis – savā iekšējā pasaulē sarežģīta, pretrunīga un reizē traģiska personība. ”Ojārs Vācietis bija mūsu sirdsapziņa,” par viņu sacījis ne mazāk talantīgais dzejnieks Imants Ziedonis.

”Pirmais, kas mūsu paaudzei atgādināja, ka literatūra nav nedz amats, nedz eksistences līdzeklis, bet ka vispirms tā ir IEDROŠINĀŠANĀS,” rak­stīja Regīna Ezera. Pats dzejnieks vienā no savām pēdējām intervijām ”Literatūrā un Mākslā” teicis: ”Manuprāt, dzeja ir pastāvēšanas veids, personības un to nesošās dzīvības pastāvēšanas veids.” Ojāra Vācieša 50. – 60. gadu dzejas krājumi lielākoties ir jauneklīgas degsmes pilni, ar patosu, tādi, kurus varēja izmantot arī ”komunisma celšanas” laikmeta kontekstā. Vēlākie, tādi kā “Melnās ogas” (1971), “Zibens pareizrakstība” (1980), “Si minors” (1982) jau ir filozofiskāki, zemtekstiem bagāti.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+