Mobilā versija
-0.5°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
13. novembris, 2013
Drukāt

1933. gada 13. novembrī

13nov_Vacietis_2

Pirms 80 gadiem, 1933. gada 13. novembrī, Valkas apriņķa kalpa ģimenē piedzima dzejnieks Ojārs Vācietis – savā iekšējā pasaulē sarežģīta, pretrunīga un reizē traģiska personība. ”Ojārs Vācietis bija mūsu sirdsapziņa,” par viņu sacījis ne mazāk talantīgais dzejnieks Imants Ziedonis.

”Pirmais, kas mūsu paaudzei atgādināja, ka literatūra nav nedz amats, nedz eksistences līdzeklis, bet ka vispirms tā ir IEDROŠINĀŠANĀS,” rak­stīja Regīna Ezera. Pats dzejnieks vienā no savām pēdējām intervijām ”Literatūrā un Mākslā” teicis: ”Manuprāt, dzeja ir pastāvēšanas veids, personības un to nesošās dzīvības pastāvēšanas veids.” Ojāra Vācieša 50. – 60. gadu dzejas krājumi lielākoties ir jauneklīgas degsmes pilni, ar patosu, tādi, kurus varēja izmantot arī ”komunisma celšanas” laikmeta kontekstā. Vēlākie, tādi kā “Melnās ogas” (1971), “Zibens pareizrakstība” (1980), “Si minors” (1982) jau ir filozofiskāki, zemtekstiem bagāti.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (12)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Polijā traģiskā avārijā iekļuvusi kravas automašīna no LatvijasKravas automašīna no Latvijas Polijā iekļuvusi avārijā, kurā gājuši bojā trīs cilvēki, vēsta Polijas mediji. Avārija notikusi pie Dibku ciemata.
Draugiem Facebook Twitter Google+