Mobilā versija
+2.2°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
17. marts, 2014
Drukāt

1934. gada 17. martā

17marts_Ulmanis_2

Pirms 80 gadiem, 1934. gada 17. martā, pulksten 3 rītā Saeimā tika apstiprināts Kārļa Ulmaņa Ministru kabinets, kam bija lemts kļūt par pēdējo demokrātiskā ceļā ievēlēto valdību starpkaru Latvijā.

Kā zināms, 15. maijā sekoja Ulmaņa apvērsums, Saeimas atlaišana un Sa­tversmes apturēšana. Latviešu zemnieku savienības līderim Ulmanim 17. marts kļuva par politiķa karjeras laikā ceturto reizi premjera statusā. Šoreiz viņam pienācās vadīt piecu partiju koalīciju, turklāt Ulmanis pildīja arī ārlietu ministra pienākumus. Valdību varēja uzskatīt par labēju, jo kreisie un centriskie palika opozīcijā. Par jauno kabinetu nobalsoja 50 deputāti, 40 bija pret, viens atturējās. Tikai retais no šiem ministriem saglabāja savu amatu pēc 15. maija. Tie bija iekšlietu ministrs Vilis Gulbis un kara ministrs Jānis Balodis. Pēdējais demokrātiski ievēlētajā valdībā šo amatu apvienoja ar tieslietu ministra posteni.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (57)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
Draugiem Facebook Twitter Google+