Mobilā versija
Brīdinājums +4.2°C
Gvido, Atvars
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
22. jūlijs, 2016
Drukāt

1946. gada 22. jūlijā (3)

22jul_terors_2

Pirms 70 gadiem, 1946. gada 22. jūlijā, ebreju teroristiskais grupējums “Irgun” nākamā Izraēlas premjera Menahema Begina vadībā uzspridzināja bumbu Jeruzalemes lepnākās viesnīcas “King David Hotel” dienvidu spārnā.

Tajā atradās Lielbritānijas mandāta Palestīnas pārvaldes iestāžu biroji. Viens no asiņainākajiem 20. gadsimta terora aktiem bija iecerēts kā atriebība britiem par jūnija beigās veiktajiem plašajiem ebreju nacionālistu kaujinieku arestiem un kratīšanām, kuru laikā konfiscēja daudz ieroču. Cionistu pagrīdes kaujinieki, kas cīnījās par Izraēlas valsts izveidi viņu iedomātās robežās, tajā laikā atradās kara stāvoklī kā pret britu iestādēm Palestīnā, tā arābu nacionālistiem. Sprāgstvielas viesnīcas dienvidrietumu stūra puspagrabā “Irgun” teroristi novietoja, pārģērbušies par arābiem. Eksplozijā gāja bojā 91 dažādu nacionalitāšu pārstāvis, tajā skaitā 17 Palestīnas ebreji, bet 46 tika ievainoti. Lielākoties upuri bija viesnīcas personāls vai zemāka ranga biroju darbinieki. “King David Hotel” lietā ir daudz neskaidrību. Piemēram, vai iestādes saņēma brīdinājumus, un, ja jā, tad kāpēc hoteli neevakuēja.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Oho! Ar terorismu nodarbojas ne tikai musulmaņi un citi pareizticīgie,bet arī Dieva tauta, kā izrādās.

  2. Palestinas valsts atbalstitaji to noteikti piemines !

  3. Vesture atklaj daudzus negaiditus aspektus…var but tie palidzes izprast sodienu …

Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+