Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
7. jūlijs, 2015
Drukāt

1985. gada 7. jūlijā

7jul_Dainu kalns_2

Pirms 30 gadiem, 1985. gada 7. jūlijā, par godu gaidāmajai Krišjāņa Barona 150 gadu jubilejai Turaidā tika atklāts tēlnieka Induļa Rankas skulptūru ansamblis “Dainu kalns”.

Dainu kalna iekārtošana sakrita ar laiku, kad Latvijā sāka atdzimt folklora un folkloristu kustība. Ar entuziastu un talcinieku palīdzību tas tapa piecu gadu laikā. Turpmākajos gados Dainu kalns kļuva par folkloras kopu un etnogrāfisko ansambļu koncertu un pulcēšanās vietu, kam apstākļos, kad bija grūti kā citādi paust savas nacionālās izjūtas un piederību, bija ļoti liela nozīme. Citējot mākslas zinātnieci Ruta Čaupovu: “Dainu kalns ir bijis un joprojām ir vislielākais atmodas laika kultūras radījums, es teiktu – kopīgais visas tautas kultūras simbols un kultūras veidojums.” Sākotnēji skulptūru dārzā bija 16 Induļa Rankas darinātie tēli, bet tagad to ir 26. Dainu kalns ir viena no apskates cienīgākajām vietām Turaidas muzejrezervātā.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+